Çömez, ‘Teröre lanet’ mitingi istedi

AKP’li Turhan Çömez, bütün siyasi partilerin ortak tavır almasını ve ‘Teröre lanet’ mitingi düzenlenmesini istedi.

AKP Balıkesir milletvekili Turhan Çömez, gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesini kınayarak, ‘Teröre lanet’ mitingi düzenlenmesini istedi.
Çömez yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ‘değerli bir vatandaşını kaybettiğini’ belirtti. Kurşunların hedefinin Dink değil, Türkiye olduğunu ifade eden Çömez şunları kaydetti: "Hedef, Türkiye’deki huzurdur istikrardır, barış ortamıdır ve birliğidir. İnanıyorum ki, bu stratejik cinayetin failleri ve arkasındaki güç merkezlerinin aydınlatılabilmesi için gereken her şey yapılacaktır. Silahı yönelten hain eller ve arkasındaki güçler bilsin ki emellerine asla ulaşamayacaklardır. Türkiye, şer odaklarının planladığı bu menfur saldırı karşısında kendine yakışan bir tavır sergilemeli ve ucu dışarılara kadar uzanan bu saldırıya, kararlılıkla karşı durmalıdır. Tüm siyasi partiler ortak bir tavır almalı ve Türk bayrakları
gölgesinde barış, kardeşlik, birlik, beraberlik ve teröre karşı lanet mitingi düzenlemelidir. Bu tavır, sadece Türkiye üzerinde emelleri olanlara bir mesaj olmayacak, aynı zamanda hem Türk halkının hüzünlü ve endişeli yüreklerine umut verecektir. Hrant Dink’in ailesine, yakınlarına, basın camiasına, AGOS Gazetesi çalışanlarına, yöneticilerine, Türkiye’deki Ermeni cemaatine ve tüm Türkiye’ye baş sağlığı diliyorum."