Çöp evde çatışma: 1 ölü, 1 şehit!

Edirne Keşan'da çöp evini boşaltmak isteyen polise ateş açan yaşlı bir vatandaş öldürüldü. Bir polisin şehit düştüğü olayda, Emniyet Müdürü de hafif yaralandı.

Edirne'nin Keşan ilçesinde, çöp evini boşaltmak istemeyen 70 yaşındaki Mustafa Demir, polisle silahlı çatışmaya girdi. Bir polisin şehit olduğu, ev sahibinin de yaşamını yitirdiği olayda, Emniyet Müdürü Hasan Özcan'ın da aralarında bulunduğu dört güvenlik görevlisi yaralandı.
Büyükcami Mahallesi'nde oturan, çöplerden kağıt toplayarak geçimini sağlayan ve çevresinde 'Alicin' lakabıyla tanınan Mustafa Demir, belediye ekiplerinin evini tahliye etmesine izin vermedi. Belediye ekipleriyle tartışan ve evinde bulunan pompalı tüfek ile rastgele ateş açan Demir'e, polis müdahale etti. Evden çıkmayarak ateşe devam eden Demir'in evi, polis ve jandarma tarafından kuşatma altına alındı. Demir'in tüm uyarılara rağmen evi boşaltmaması üzerine, içeriye gaz bombası atıldı. Demir'in ateşle karşılık vermesi üzerine çıkan silahlı çatışmada, Demir öldü, polis memuru Nuri Tanışman şehit oldu, Keşan Emniyet Müdürü Hasan Özcan ile 3 polis memuru yaralandı.
Çatışmada kol ve ayağından yaralanan Emniyet Müdürü Özcan, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, yaralı üç polis ise Keşan Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.