Çöplük adam yuttu

Ekmeğini atıklardan çıkaran 30 yaşındaki Necati Özdemir, önceki gün Kayseri'nin kent çöplüğünde kayboldu. Serdal Özdemir, iş makinelerinin çöp yığınlarıyla birlikte eşini uçuruma ittiğini söyledi. Jandarma, itfaiye ve sivil savunma ekipleri, çöplüğü didik didik aradı, sonuç yok. Özdemir ailesinin fertleri, çöplüğün yanında ateş yakarak bekliyor.
Haber: RECEP İSTEK / Arşivi

KAYSERİ - Ekmeğini çöpten çıkartan Necati Özdemir, çöp yığınları arasında kayboldu. Eşi Serdal, yanı başlarında çöp topladıkları iş makinelerinin çöp yığınlarıyla birlikte Özdemir'i uçuruma ittiğini öne sürdü.
Olayın ardından Kayseri'nin Kocasinan ilçesi Molu Köyü yakınlarındaki kent çöplüğü, didik didik arandı ama iki çocuk babası 30 yaşındaki Necati Özdemir'e ulaşılamadı
Önceki gün saat 17.00'de kaybolan Özdemir'i bulabilmek için Kayseri Jandarma, itfaiye ve Kayseri Sivil Savunma Müdürlüğü arama kurtarma ekipleri saat 22.00'ye kadar araştırma yaptı. Ancak çöplükten çıkan gaz, duman ve karanlık nedeniyle beş saat sonra ekipler aramayı durdurmak zorunda kaldı.
Sabah 15 kişilik köpekli ekiplerle birlikte sürdürülen aramada da Özdemir'e ulaşılamadı. Özdemir ailesinin tüm fertleriyse çöplüğün yanında, ateş yakarak bekliyor.
Ailenin Kayseri'ye Adana'dan geldiği ve Anbar semtinde çadırda yaşadıkları öğrenildi. Necati Özdemir'in annesi Döne Özdemir ve eşi Serdal gözyaşlarına boğuldu. Serdal Özdemir eşinin kayboluşunu şöyle anlattı: "Akşümüstü yine çöplükteydik. Bir ara eşimi bir dozerin arkasında çalışırken gördüm. Üşüdüğünü söyleyip ceketini istedi. Ceketini verdikten sonra, ileriye doğru gittim. Döndüğümde kocam, iş makinesinin çalıştığı bölgede yoktu. Diğer çöp toplayanlarla birlikte aradık. 150 metrelik uçurum vardı. İş makineleri çöpleri oraya itiyordu. Eşimi de çöp yığınlarıyla birlikte uçuruma ittiler."
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Dr. Seyit Ahmet Okur'sa "Alanda çöp toplamak yasak. Dozerler 16.30'da işi bıraktı. 17.00'de kaybolan Özdemir yumuşak zemine saplanmış ve çöplerin altında kalmış olabilir" dedi.