Copumuz yok çay verelim!

Hasan Yücesan, Ankara Emniyet Müdürlüğü koltuğuna, 'ilginç' projelerle oturdu.

ANKARA - Hasan Yücesan, Ankara Emniyet Müdürlüğü koltuğuna, 'ilginç' projelerle oturdu. Yücesan, karakollara çay makinesi koyup zanlılara çay ısmarlayacak. İşkenceyi çayla önlemeyi hedefleyen Yücesan, her karakolu birer spor kulübüne dönüştürücek.
Yücesan dün gazetecilere, projelerini anlattı. Yücesan, layık olduğu değer ve sevgiyi sunacağını söylediği polisi,
'Anadolu delikanlısı' olarak niteledi,
"Anadolu insanı sever, ancak yansıtmakta zorlanır. Biz bu sevginin vatandaşa yansımasına yardımcı olacağız" dedi.
Tüm karakollara çay makinesi koyacağını söyleyen Yücesan, işi olsun olmasın herkesin karakola rahatça girip çıkabileceğini savundu. Karakolda zanlılara bile çay ikram edileceğini kaydeden Yücesan,
"Çay ısmarlayan polis vatandaşına bırak işkence yapmayı, tokat atmayı dahi düşünemez. İnsan haklarına saygıda kusur edemez" dedi. Polisi öncelikle 'mevzuat profesörü' yapacağını ifade eden Yücesan, adli olaylarda 'delilden sanığa ulaşma yöntemini' izleyeceklerini kaydetti ve Olay Yeri İnceleme Ekipleri'nin imkânlarını artıracağını söyledi.
Karakolda öğrencilere özel büro
Karakollarda spor kulüpleri kuracağını açıklayan Yücesan, bu kulüpler sayesinde gençleri yıkıcı, bölücü ve gericilerin kucağına düşmekten kurtaracaklarını söyledi. Yücesan, Güvenlik Şube Müdürlüğü bünyesinde 'öğrenci büroları' oluşturacağını da belirtti.
Ankara Emniyet Müdürü, çevik kuvvetin toplumsal olaylarda cop kullanmayacağını da belirtti. Bu konuda gerekli talimatı verdiğini söyleyen Yücesan, "Bunun
için eğitim çalışmalarını başlattık. Toplumsal olaylarda suça karışanlar teknolojik imkanlarla tespit edilecek. Bu kişiler olaylardan sonra toparlanacak" dedi.