'Çorlulu Ayşe'de bir garip mutlu son

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'ya gelen bir e-postada eve hapsedildiği anlatılan Çorlulu Ayşe, bakan talimatıyla 'kurtarılmıştı.' Ayşe Köse dün e-posta ihbarının yalan olduğunu söyleyen babaya teslim edildi.

TEKİRDAĞ - Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'ya gelen bir e-postada eve hapsedildiği anlatılan Çorlulu Ayşe, bakan talimatıyla 'kurtarılmıştı.' Ayşe Köse dün e-posta ihbarının yalan olduğunu söyleyen babaya teslim edildi.
Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'ya gelen e-postada Çorlulu Ayşe'nin, izinsiz olarak ablasını ziyaret ettiği için babası tarafından eve hapsedildiği ve dövüldüğü anlatılıyordu. Çubukçu'nun talimatıyla Sarılar Köyü'nde yaşayan Ayşe, jandarma gözetiminde Tekirdağ Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü uzmanları tarafından evinden alındı. Çorlu Huzurevi'ne konuldu.
Ayşe Köse'nin babası Emin Köse, dün Kaymakam Ali Dursun'u ziyaret etti. Baba Köse, kızıyla hiçbir probleminin olmadığını, olayın bir arsa yüzünden mahkemelik olan akrabalarının Bakan Çubukçu'ya attığı elektronik postadan kaynaklandığını söyledi. Baba Köse, "Ben kızımı eve hapsetmedim. Dövmedim. Bizim köyde yaşayan 85 yaşındaki bir kadını dövdüğü için kızdım. Bağırdım. Kızım benim olmadığım bir gün ablasının evine gitmiş. Oradan onu alarak evimize getirdim. Bir tokat bile vurmadım. Sabah 06.00'da jandarma gelince kızımı sağlık kontrolüne götürüyorlar, geri getirecekler sandım. Huzurevine götürdüklerini sonradan öğrendim" dedi.
Sarılıp ağladılar
Babanın anlattıklarını Sarılar Köyü Muhtarı Şahin Nas da doğruladı. Kaymakam Ali Dursun ile görüştükten sonra bir polis aracıyla huzurevine giden Emin Köse ve kızı Ayşe kucaklaştı. Birbirlerine sarılarak ağladılar. Ayşe, ailesini çok özlediğini söyledi. Baba kız köylerine geri döndü.