Çorum'da bedava un izdihamı

Çorum'da bedava un izdihamı
Çorum'da bedava un izdihamı
Çorum'da ihtiyaç sahiplerine un dağıtımı için düzenlenen organizasyonda izdiham yaşandı. Yardım dağıtımını duyan vatandaşlar koşarak un almaya gidip, uzun kuyruklar oluşturdu.

RADİKAL- Çorum'un Ulukavak Mahallesi Muhtarlığı, Ramazan ayı nedeniyle ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmak için çalışma yaptı. Mahalle Muhtarı Hanefi Özdemir, iş adamlarından ve hayırseverlerden destek alarak her biri 10 kilo olan un torbalarını ihtiyaç sahiplerine vereceğini duyurunca vatandaşlar muhtarlığa akın etti. 10’ar kiloluk torbalar halinde bir kamyonetin kasasına yüklenen unlar dağıtılmak üzere muhtarlık binası önüne getirildi. Kamyonun etrafında toplanan vatandaşlar izdihama neden oldu.

250 TORBA UN 40 DAKİKADA DAĞITILDI

Bazı vatandaşlar da çocuklarıyla ve el arabalarıyla gelerek un almaya çalıştı. Görevliler un dağıtımını listede belirledikleri isim sırasına göre yapmak istedi. Ancak listede isimleri olan vatandaşlar sıraya girmek yerine önce almak isteyince kargaşa yaşandı. 250 torba un 40 dakikada dağıtıldı.

Un yardımlarıyla ilgili açıklama yapan Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir geçen yılda 2 bin 500 kişiye un dağıtımı yaptıklarını belirterek, bu yıl hayırseverlerin de desteğiyle 4 bin kişiye un yardımı ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

(Yusuf ÇINAR/ÇORUM,DHA)

 


    ETİKETLER:

    Ramazan

    ,

    ,

    açıklama