Çorum´da tüfekle ev basan liseli genç, kızın annesini başından vurdu

Çorum´da tüfekle ev basan liseli genç, kızın annesini başından vurdu
Çorum´da tüfekle ev basan liseli genç, kızın annesini başından vurdu
Çorum'da İmam Hatip Lisesi öğrencisi 19 yaşındaki Satılmış Ş., elinde tüfekle kendisine ret yanıtı veren kızın evini bastı. Kendisini kızlarıyla görüştürmediği iddia edilen aileye öfkelenen genç, anne 35 yaşındaki Suzan K.'yı başından vurarak ağır yaraladı. Mersin'de de ret yanıtı aldığı kızın evini pompalı tüfekle basan bir kişi, kapıyı açamayınca olası bir katliamın önüne geçilmişti.

RADİKAL - Alaca İmam Hatip Lisesi öğrencisi Satılmış Ş.,lise öğrencisi 16 yaşındaki Z.K.'ya arkadaşlık teklifinde bulundu. Ancak genç kız bunu kabul etmedi. Kızla konuşmak için bu sabah elinde tüfekle evine gitti. Kapıyı açan anne Suzan K.'ya kızı ile görüşmek istediğini söyledi.

Kızının evde olmadığını söyleyen anne kapıyı kapattı. Bunun üzerine öfkelenen Satılmış Ş. iddiaya göre kapıyı kırarak zorla eve girdi. Z.K.'nın olmadığını gören Satılmış Ş., 4 ve 8 yaşındaki iki çocuğun daha bulunduğu evde elindeki tüfekle rastgele ateş etmeye başladı. Saçmalar anne Suzan K.'nın başına isabet etti.

Ret yanıtı aldığı kızın evini pompalı tüfekle bastı

Suzan K. kanlar içerisinde yere düşünce kalınca Satılmış Ş. tüfeği bırakarak kaçtı.

DURUMU CİDDİ

Apartmanda silah seslerinin duyan komşular polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri 4 çocuk annesi Suzan K.'ya yaptığı ilk müdahalenin ardından Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kadının durumunun ciddi olduğu belirtildi.
DHA/Yusuf ÇINAR