Coşkulu bayram

Türkiye, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutladı. Başkentte önce Anıtkabir'de, ardından 19 Mayıs Stadyumu'nda tören yapıldı.
İstanbul'da, Taksim'deki törenin ardından İnönü Stadyumu'nda gösteriler yapıldı. Türkiye'nin her yerindeki kutlamalarda çok sayıda yurttaş da yer aldı.

Heyecanını yenemedi

İzmit ve Aydın'daki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde gençlerin gösterileri uzun süre alkışlandı. Aydın'da, heyecanını yenemeyen bir nine, elinde Türk bayrağıyla gösteri yapan gençlerin arasına katıldı. Gençlerin önünde halkı selamlayan ninenin davranışı büyük ilgi gördü.

Gençler büyüledi

İstanbul'daki kutlamalar, sabah Taksim'deki Atatürk Anıtı'nda yapılan törenden sonra İnönü Stadı'ndaki gösterilerle devam etti. Başkentteki 19 Mayıs etkinlikleri de Ankara 19 Mayıs Stadı'nda yapıldı. Her iki kentteki kutlamalara vatandaşların ilgisi büyüktü. Gençler, yaptıkları gösterilerle kadın-erkek, genç-yaşlı binlerce kişiyi adeta büyüledi.

Çamurda bayram

Ardahan'da gençler, 75. Yıl Şehir Stadyumu'ndaki gösterilerini yağmur nedeniyle çamur içinde yapmak zorunda kaldı. Belediye personeli alandaki su ve çamuru temizlemek için yoğun çaba sarfetti, ancak şiddetli yağmurla başa çıkamadı.

Çankaya'da sıcak kabul

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 22'nci Gençlik Haftası kutlamalarına katılmak için 81 il ve KKTC'den gelen gençleri Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Vali 'çak' yaptı

İzmir'de Atatürk Stadı'nda yapılan 19 Mayıs kutlamaları görkemli geçti. Tören sonunda, gösteri yapan öğrencilere teşekkür eden vali Yusuf Ziya Göksu, 'çak' yaparak gençleri kutladı.

Samsun'a dev bayrak

İstanbul Şişli Belediyesi'nce yaptırılan ve önceki gün yola çıkan dev Türk bayrağı, dün Samsun'a ulaştı. Türk bayrağı, 19 Mayıs kutlamalarının yapıldığı alanda, binlerce kişinin alkışları arasında Samsunlulara hediye edildi.