Coşkun da Ermeni'yiz sözüne alınmış

Hrant Dink'in cenazesinde atılan "Hepimiz Ermeni'yiz" sloganına milliyetçi çevrelerden sonra bir tepki de kabineden geldi. Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun...

ANKARA - Hrant Dink'in cenazesinde atılan "Hepimiz Ermeni'yiz" sloganına milliyetçi çevrelerden sonra bir tepki de kabineden geldi. Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, "Herkese saygılı olmakla birlikte elhamdülillah Müslümanım ve ne mutlu Türk'üm diyene" dedi.
Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) Oda Meclisi Toplantısı'na konuk olarak katılan Coşkun, Türk milletinin 'çok dinli, çok dilli ve çok kültürlü, cihan devleti Osmanlıların mirasçısı olduğunu' kaydetti. Coşkun, şöyle konuştu:
"Türk Milleti sanki suç işlemiş de o suçun aşağılık kompleksi içinde bunu örtbas edercesine olayları abartıp, kendi millet anlayışımıza gölge düşürme durumunda kimse olamaz. Herkese saygılı olmakla birlikte elhamdülillah Müslümanım ve ne mutlu Türk'üm diyene. Herkesin de benim onlara gösterdiğim kadar benim inançlarıma ve kimliğime saygı göstermek mecburiyeti vardır."
ATO Başkanı Sinan Aygün de "Biz Türk milletiyiz ve bin yıldır bu coğrafyada yaşıyoruz. Hepimiz Hrant değiliz, benim adım Sinan Aygün, biz Hrant değiliz" dedi.
CHP'li Yıldırım: Türkler nerede?
TBMM Genel Kurulu'nda dün söz alan CHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım'sa "Cenazede 'Ben Kürt'üm, Ermeni'yim' diye yürüdüler. Türkler nerede? Yoksa azınlığa mı düştük?" diye tepki gösterdi.