Çözüm gözyaşları...

Çözüm gözyaşları...
Çözüm gözyaşları...
PKK'nın serbest bıraktığı 8 kamu görevlisinin aileleriyle buluşmasında herkes gözyaşlarına boğuldu...

HABUR - PKK ’nın serbest bıraktığı 8 kamu görevlisi aileleriyle buluştu. Buluşma sırasında duygusal anlar yaşandı.8 kamu görevlisi Amadiye’den Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani’nin tasis ettiği ciplerle yaklaşık 10 araçtan oluşan konvoyla, sıkı güvenlik önlemleri altında Türkiye sınırına yakın Zaho İlçesi’ne ulaştı.

AĞLATAN BULUŞMADAN KARELER
Saat 13.40 sıralarında Zaho’ya gelen konvoy yine sıkı güvenlik önlemleri altında ilçede hiç durmadan İbrahim Halil Sınır Kapısı’na giriş yaptı.

Buradaki işlemlerin ardından kamu görevlileri Habur Kara Hudut Kapısı İdare Amirliğ'nde yıllardır ayrı oldukları aileleriyle buluştu.

Buluşma sırasında duygusal anlar yaşandı ve aileler gözyaşlarını tutamadı. (DHA)


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Türkiye

  ,

  Kamu

  ,

  güvenlik

  ,

  konvoy

  http://www.radikal.com.tr/112500811250088

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sevindiren kare - Apo1903

  şu kareyi görmek bile barışın nekadar doğru birşey olduğunu anlamaya yetiyor ;)

  Devletin kaçırdıkları.. - Bratz

  PKK kaçırdı kaçırdı kınadık şiddetle kınadık diyen bazı halk kesimine şunları düşünmesini tavsiye ederim ; devletin kaçırdıgı ceazevlerine hukuksal bir sebebi bile olmadan konulan insanları KCK yı bunları düşünün. devlet kaçırıyor

  Pürü pak - fonksiyonel

  PKK'nın ellerinde tuttukları "vatan evlatlarını" salmaları lütufmuş. Bir de, PKK katletmemiş bu gençleri, kamera karşısında gırtlaklarını da kesmemiş üstelik. Lütuf üstü. Beslemişler hatta. Lütf-u ala. Ne lütufkar bir örgütmüş, şu hınzır. Sanırsın kandan, uyuşturucudan nemalanmıyor da, iyilik güzellik ilahesi. PKK'nın lütfu bana. Tecavüz ettiği bir kızı, nikahına alarak temizlemeye çalışan aklıevvel bir bireyin ruh mantalitesini hissettiriyor. Tecavüz ettik, ama nikahımıza aldık. Namusun temizlendi işte bre!

  Erdoğanın hamlesi ne olacak acaba.? - gewerok_

  Pkk her zaman ki gibi ilk adımını attı. Ama bende adım gibi eminim ki Devlet hiç bir adım atmayacak ve buna herkeste şahit olacak. Bu her zaman tek taraflı oldu devlet buna hiç yaklaşmıyor.

  Sıra hükümette - cennetkursunu

  PKK ilk adımı attı. Şimdi sıra hükümette. Sıra hükümette çünkü, herkesin çok net bildiği KCK adı altında bal gibi rehine olarak cezaevlerinde tutulan 8 bin kişi bulunuyor. Şimdi hükümet hızla bu konuda yasal değişiklik yaparak bu rehineleri bırakmalıdır. Israrla rehine diyorum çünkü başta Başbakan Erdoğan olmak üzere birçok kez hükümet mensupları 'Bu operasyonlar çok iyi oldu, yapmasaydık, özerklik ilan edeceklerdi' şeklindeki açıklamalarla bunu kabul etmişlerdir. Zaten Kürtler ilk günden bunu böyle isimlendiriyor. Dolayısıyla top hükümette... Samimiyet testi sırası hükümette..

  geçmiş olsun - PAN-ZEHİR

  İnsanları kaçırıp alıkoyup iğrenç koz olarak kullanan PKK'nın bu tarz eylemlerini şiddetle kınıyorum. Ailelerine de geçmiş olsun diyorum

  mutluluk - qasim

  ne güzel değil mi insanın sevdikleriyle buluşması. geçen ay bir haberiniz vardı hatırlar mısınız? haberin başlığı şöyleydi "vekil cezaevine, anne hastaneye" selma Irmak'ın cezaevine götürülmesi üzerine annesi baygınlık geçirmiş hastaneye kaldırılmıştı. şöyle bakıyorum da hangisinin adaleti daha güvenilir diye de, Selmayı annesinden ayıran adalet çok itici geliyor bana. saygılarımla...