'Çözüm Komisyonu'nda taktik savaşı

'Çözüm Komisyonu'nda taktik savaşı
'Çözüm Komisyonu'nda taktik savaşı
Haber: TARIK IŞIK - tarik.isik@radikal.com.tr / Arşivi

‘Çözüm Süreci Araştırma Komisyonu’, iktidar ve muhalefet arasındaki taktik savaşlarıyla başladı. AK Parti, CHP ’li Sezgin Tanrıkulu’nun önergesi ile kendi önergesini birleştirmek istedi. Ancak CHP, AK Parti’yle birlikte hareket ediyormuş görüntüsü vermemek için Tanrıkulu’nun önergesinden imzasını çekti. Bunun üzerine AK Parti, Tanrıkulu’nun önergesini kendi imzasıyla verdi.
AK Parti, kendi önergesinin yanı sıra CHP ve BDP ’nin araştırma önergelerinin Genel Kurul’da görüşülmesini önerdi. MHP ve CHP buna karşı çıktı. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce “Bu önergeyi verdiğimizde henüz İmralı’dan giden mektuplar, AKP ’nin Akil İnsanları yoktu. Fakat Meclis tarihinde bir ilk oluyor, AKP milletvekilleri gidiyor CHP önergesine imza atıyor. Bizim önergemizi çekin. Bu önerge düştü” dedi.

‘Alkışlanması lazım’ AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ise “CHP’nin önergesine imza atıyorsak, bunun alkışlanması lazım. Çözümü istediğimizin en güzel örneğidir” yanıtını verdi. Önergenin ilk imzacısı Tanrıkulu ise “Benim önergem usule aykırı birleştirildi. Önergemi çekiyorum ama imzamın arkasındayım” dedi. Oturumu yöneten Sadık Yakut’un önergeyi oylamaya sunmasıyla salon karıştı. CHP ve MHP’li milletvekilleri grup başkanvekillerinin konuşmalarının ardından salonu terk ederken, AK Partililerin oylarıyla Meclis Araştırma Komisyonu’nun kurulması kabul edildi.


  http://www.radikal.com.tr/112886111288611

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ÇÖZÜM YA DA ADINA BARIŞ - pispor

  ancak ne kadar zor bu ülkede.ne kadar sıkıntılı.çünkü bu devlet sistem bu insanları hep ölmek,öldürmek üzerine eğitmiştir.asker polis bu devlet için kurşun sıkıp öldürürse kahraman,ölürse şehit olacak hep böyle yetiştirdik.öl de ölelim,vur de vuralım diyen bir zihniyetin taktik savaşları daha çok devam edecektir.zaman zaman tıkanacak,zaman zaman öldürecek ama ne olursa olsun bu işin sonunda mutlaka barış galip gelecektir.