'Çözüm süreci'ne suç duyurusu

'Çözüm süreci'ne suç duyurusu
'Çözüm süreci'ne suç duyurusu

Kendilerini ‘Türk Milliyetçisi Hukukçular’ olarak adlandıran bir grup emekli hâkim ve avukat ile ‘Genç Türk’ üyeleri, ‘çözüm süreci’ne ilişkin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
Ankara Adliyesi’ne gelen eski hâkimler Kerim Yılmaz ve Osman Kaçmaz ile bazı avukatlar, suç duyurusu dilekçesini başsavcılığa verdi. Kerim Yılmaz, yaptığı açıklamada ‘barış süreci’ olarak adlandırılan süreçte, devletin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumakla mükellef yürütme organının, Diyarbakır’daki Nevruz kutlamalarında Türkiye Cumhuriyeti’nin hâkimiyetini yok etme görüntüsü veren eylemlere müsaade ettiğini savundu. Yılmaz, süreçle ilgili, yürütme kurulu üyeleri, kamu görevlileri ve ilgililer ile PKK lideri Abdullah Öcalan’ın mesajlarını taşıyan BDP ’li milletvekilleri hakkında şikâyette bulunduklarını ifade etti. Başsavcılığa verilen dilekçede, şikâyet edilenlerin isimleri şöyle: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, BDP’li milletvekilleri Ahmet Türk, Sırrı Süreyya Önder, Ayla Akat Ata, Selahattin Demirtaş, Aysel Tuğluk ve Altan Tan.


  http://www.radikal.com.tr/112732011273203

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kürtlere yasal, anayasal güvence olmadikca iste hep böyle olur - düsünür

  Bir ömür boyu hakimlik, avukatlik yapmislar ve emekli bile olmuslar. Ve ADALET anlayislarin ne kadar komik bir sey oldugu ap acik ortada. Bunlarmi tc yi "hukuk devleti" yapanlar? :) Adamlar acikca savasi sürdürmeyi zorliyor. Ölümleri tesvik etmekten baska anlami yok. Dünyanin hic bir evrensel adaletine yakismayan tutum ama mevcüt anayasadan kaynaklaniyor. Bence eskisini derhal iptal edelim. Bir tek kelimesi bile yeni anayasada kullanilmasin. Hatta bugüne dek alinan tüm kararlari derhal gözden gecirmek lazim.

  Helal Olsun - Cantaş

  Vatanseverler bitmez, eyalet adı altında ülkeyi bölmek, öcalan la müzakere yapmak suçtur acilen kapatılmalıdır iki partide.

  BAŞKA KAPIYA.... - salih karaman

  Vatan-millet-sakarya,irtica geliyor,vatan bölünüyor gibi 80 yıldır yarattığınız yapay gündemlerle halkı kıştıtıp,galyan yaratıp bankaların içini başaltmak,türkiye devletinin kaynaklarını patavatsızca kendi menfaatleriniz için kullanmak gibi hevesleriniz kursaklarınızda kalacak.Çünkü kandıracağınız fazla kimse kalmadı artık.Herkes herşeyi görüyor...