Cübbeli Ahmet Hoca'dan 'fuhuş' iddiasına ilginç yanıt

Cübbeli Ahmet Hoca'dan 'fuhuş' iddiasına ilginç yanıt
Cübbeli Ahmet Hoca'dan 'fuhuş' iddiasına ilginç yanıt
Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün de aralarında bulunduğu 16 sanık hakkındaki davanın ek klasörleri avukatlara dağıtıldı.

Selahattin GÜNDAY

Ek klasörlerdeki ifadesinde Türkiye ’ye fuhuş amaçlı kadın getirttiğine yönelik iddiaları kabul etmeyen Ünlü, "İnternette yayınlanan görüntülerle ilgili Nejat Ergin ile ilgili hiçbir görüşmemiz olmamıştır" dedi. İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne görülecek davanın ek delil klasörlerinde Ahmet Mahmut Ünlü’nün ifadesi yer aldı. İddianamenin bir numaralı sanığı Nejat Ergin’in 25 yıldır tanıdığını belirten Ünlü, "Ben önceki yıllarda Sulukule’de vaazlık yaptığımdan kendisi de o mahallede bulunduğundan bu şekilde tanışmış oldum. Yanlış hatırlamıyorsam 1 sene kadar önce yanıma ziyaret amaçlı uğradı. Eski günleri yadettik. Onun dışında herhangi bir konuşma yapmadık" dedi. 

Savcılık sorgusunda Ünlü’ye, internete düşen uygunsuz görüntülerine ilişkin şantaj iddiaları da soruldu. "Size ait olduğu iddia edilen uygunsuz gizli çekim görüntüleri için santaj yoluyla sizden büyük miktarda para istenmesi üzerine bu şahısların engellenmesi için Nejat Ergin’den yardım talep ettiğiniz tespit edildi. Bu konuda bildiklerinizi açıklayın?" diye sorulan Mahmut Ünlü’nün, "Ben kesinlikle bu olayla ilgili Nejat Ergin ile konuşmadım. İnternette yayınlanan görüntülerle ilgili Nejat Ergin ile ilgili hiçbir görüşmemiz olmamıştır. Sorulan konuyla ilgili hukuki ve yasal yollar haricinde hiçbir faaliyetim olmamıştır" diye yanıt verdi. 

Fuhuş amaçlı Türkiye’ye getirildiği iddia edilen Fas uyruklu kadınları tanımadığını belirten Ünlü. "Benim yabancı uyruklu bayanların Türkiye’ye gelmesiyle ilgili bir bilgim yoktur" dedi. Yurtdışından talebe getirmesi için sanık Barış Sezek’e 800 TL verdiğini ifade eden Ünlü, "Ben talebe getirmesi için para verdim Sezek’e. Bu bayanlarla ilgili hiçbir bilgim ve irtibatım yok. Onlarla ilgili para vermedim. Kesinlikle fuhuş amaçlı bayan getirilmesine yönelik değildir" diye ifade verdi. 

'TALEBE VE SEYİT ŞİFRE DEĞİL'
Yurtdışından gelecek bayanlar hakkında talebe, seyit’ diyerek şifreli konuşmanızın sebebi nedir?’ diye sorulan Ünlü, "Talebe, Seyit şeklinde şifreli konuşmadım. Doğrusu budur. Yurtdışından gelecekler benim bildiğim kadarıyla talebeydi " diye yanıt verdi. Fuhuş amaçlı yurtdışından kadın getirdiğine yönelik sorular karşısında şaşırdığını ifade eden Ünlü’ye savcılık sorgusunda Avni Özsalih isimli şahsın tehdit edilmesi amacıyla Sedat Peker’den yardım istediğine yönelik sorular da yöneltildi. Avni Özsalih isimli kişinin kendisi hakkında olumsuz konuşmalar yaptığını belirten Ünlü, "Ancak benim kendisiyle ilgili bir husumetim yoktur. Ben Sedat Peker’i daha önceden ne gördüm ne tanırım. İradem dışında Yaşar Baba olarak tanıdığım bir kişi benim adıma ona mektup yazdığını öğrendim. Ama benim bu konuda bir talebim ve bilgim yok. Ben kesinlikle suç içerebilecek bir hareketle Avni Özsalih’in aleyhimde konuşmalarını engellemek istemedim. Benim Peker’den bir talebim olmamıştır " diye ifade verdi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/108735510873555

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hoca - celalatalay

  Bunların hocası buysa, hoca olmayanlarını hayal edin.

  MADYA MAYMUNU OLMAYA KENDINI LAYIK GORURSEN... - likos

  Bir ara aniden hoca SIK SIK gundeme gelmeye baslayip kanallarda boy gosterirken aslinda birileri tarafindan organize bir sekilde bu is gundeme getirilirken bir yandan da Hoca ile makara-kukara yapilirken Hoca icin sunu soyledim;' Hocam bu gidisin iyi gidisat degil ve sonun KALKANCI VE MUSLUM BABA gibi olacak...Cok cirkin,basit ve ucuz bir tiyatroydu.Tipki digerleri gibi...Bitti gitti...Fakat vatandas bu dolma tiyatro yu nasil yedi o onemli.Gerisi ise KAF dagi...

  Kopyacı iktidar. - ertanöngür

  Gördüğümüz kadar iktidar eleştirdiği her yöntemi aynen kullanıyor. Ne de olsa ezberci yetiştirme tarzından geldikleri için ancak kopya yöntemiyle icraat yapabiliyorlar, yaratıcı zeka yok. O yüzden 12 eylül silahlarının hepsini aynen koruyup kullanıyorlar, YÖK gibi, özel mahkemeler gibi.

  MAHKEME İ KÜBRA - HARAYDIN

  Bu dava mahkemei kübrada da epey gündem olacak asrın davası olmaya aday.Bu şahsı 28 Şubat kafalı medyatörler sürekli programa çıkarırlardı acaba gerçekten Ali kalkancı, Müslüm Gündüz gibi 28 Şubat tiyatroları için yetiştirilmiş, kullanılmış arkasındaki güçler yıkılınca sarık düşmüş dımdızlak kel mi ortaya çıkmıştır yoksa korkunç bir iftira tezgahımıdır ortada dönen?

  Cubbeli dogru soyluyor bence - kastamonu1

  Cubbelinin takip ettigi yolu begenmem. Ancak TV'lerde yaptigi aciklamalari bir kac kez izleme firsatim oldu. Cubbeliyi, soylediklerinden rahatsiz olan cubbesiz bir grubun iceri attigina inaniyorum. Tabi diger isleri de yaptiysa gunahi boynuna.