Cübbeli Ahmet Hoca'dan telif davası

Cübbeli Ahmet Hoca'dan telif davası
Cübbeli Ahmet Hoca'dan telif davası
Cübbeli Ahmet Hoca aylık gelirim 10 bin TL demişti ama...

Çete davasında mahkemeye ‘10 bin lira aylık gelirim var’ diyen Cübbeli Ahmet Hoca’nın yayıncısından ayda 80 bin lira aldığı ortaya çıktı. Hoca, tutuklanmasının ardından ödemelerde sorun çıkınca yayıncısıyla mahkemelik oldu.

Vatan'dan Elif Altın'ın haberine göre; ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile yazılarını yayınlayan yayınevi mahkemelik oldu. İddiaya göre Ünlü ile Beyzade Yayıncılık’ın sahibi Fatih Araz 6 Ağustos 2010 tarihinde 5 yıllık sözleşmesi imzaladı. Sözleşmeyle Cübbeli Ahmet Hoca’nın sahibi olduğu ve yazılarını yayımladığı Arifan Yayıncılık’ın telif hakları Beyzade Yayıncılık’a devredildi.

Şirketini devretti

Sözleşmeyle Fatih Araz, Ünlüye haziran, temmuz ve ağustos aylarında 50 bin, yılın diğer aylarında ise 80 bin lira ödemeyi taahhüt etti. Ünlü’nün yeni çıkaracağı eserleri için Araz’dan ek ücret isteyemeyeceği de sözleşmeyle hükme bağlandı. Sözleşmeyle Arifan Yayınları ve Ünlü’nün çıkardığı dergiye ait borç ve alacaklar da Araz’a devredildi. Sözleşme sonrası Fatih Araz ve ortağı Mustafa Yertaşı, Arifan Yayıncılık’a ait olan 1.5 milyonluk borcu kapattı. Sözleşmede belirtilen aylık ödemeler de Ünlü’ye düzenli olarak yapıldı. Ünlü 16 ay sonra 10 Aralık 2011 tarihinde bir çete operasyonu kapsamında tutuklandı ve 7 Aralık 2012 tarihinde de tahliye edildi. Ünlü’ye cezaevinde kaldığı süre boyunca sadece 198 bin lira ücret ödendi. Yaklaşık 8 aylık bir ödeme ise kendisine yapılmadı.

Fesih talebi

Ünlü cezaevinden çıkınca bu paranın ödenmesini istedi. Beyzade Yayıncılık’ın sahibi Fatih Araz ise Ünlü’ye kendisi cezaevinde iken tirajlarının düştüğünü, bu nedenle bu parayı ödeyemeyeceklerini söyledi. Bunun üzerine Ünlü söleşmeyi fesh etmek istediğini söyledi. Fatih Araz ise Arifan Yayınevi’nin 1.5 milyonluk borcunu ödediklerini belirterek bu meblağın kendilerine verilmesi durumunda sözleşmeyi fesh edebileceklerini dile getirdi.

Hakaret ve tehdit

Bu teklifi kabul etmeyen Ünlü televizyon ve radyoda yaptığı sohbetlerinde ve yazılarında şirket sahiplerine hakaret ve tehditlerde bulundu. Bunun üzerine şirket ortakları Araz ve Yertaşı, Ünlü’ye tekzip davası açtı. Ahmet Mahmut Ünlü, ortaklara “davayı geri çekmezseniz size alacak davası açarım” diye haber yolladı. Araz ve Yertaşı, davayı geri çekmeyince Ünlü ortaklar hakkında mahkemeye 160 bin liralık alacak davası açtı.

Mahkemede farklı rakam söyledi!

Ahmet Mahmut Ünlü, kamuoyunda “Karagümrük çetesi” olarak bilinen suç örgütüne yönelik İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ilk duruşmasında kimlik tespiti yapılırken aylık gelirinin 10 bin lira olduğunu söylemişti. Anc


  http://www.radikal.com.tr/115427311542736

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tarikat Cenneti - X120

  Din, öteden beri para şöhret saygınlık ve güç kazandıran çok karlı bir sektör. Kendilerine inanmaya meyyal bu kadar çok şuursuz insan varken hoca efendiler de bu potansiyeli değerlendirecek elbet. Kimi kendini mehdi ilan edip silikonlu kızlarla tuhaf bir yaşam sürecek, kimi allah kitap diyerek memleketin tepesine çöreklenecek, kimi ağlaya zırlaya yolunu bulacak, kimi tuhaf zikir törenleri düzenleyip mürid badeleyecek... Hepsi servetine servet, gücüne güç katarken müridleri huşu içinde biat etmeye devam edecek. Memleket memleket değil, adeta bir "kutsal figür" fabrikası!

  kazanç - mehmetkursun1977

  vergi kanunları nedeniyle herkes kazancını düşük söylemekte. caizdir.

  Cübbesini çikartinca geriye ne kalirdi... - baizzet1925_379

  Organize olmus bir çete basi kalirdi herhalde. Islam dininin en son bile sorulmamasi olan bir tip var karsimizda. Ama günümüz Türkiye`sine iktidarina Uygun biri. Dolandir dolandirabildigin Kadar, yeterki dönek ol.

  bu şahıs fantazi kitaplarıyla bu paranın on katını kazanır bence - demlicay2011

  özelliklede cinsel fantazi konusunda. cennetten bahsederken 5 katı 10 katı kuvvetinde uzuvlardan bahsediyor. senaryolaştırmak gerek. büyük kaynak vesselam. sanki gittide gördü geldi bize anlatıyor. ne cahillik bu böyle akıl durma noktasına geldi ülkemizde. nerde cumhuriyet nerde eğitim nerde hürlük. ekonomiyle aklı başından alınmış milyonlar var ortada. demekki ekonomik zulümle yönetmenin bir çok yararıda varmı. böylesine güzide insanlar stadyum doldurup milyarlar kazanıyor. t.c. cumhuriyetinde. rezilliğin dibine inmişiz hala inkar ediyoruz. ne gurur var şu türk milletinde bende bir türk olarak vicdanım ve kalbim aklım sızlıyor.

  biraz allahu biraz yallahu. - sktk60

  millete verir talkımı kendisi götürür salkımı(atasözü) ihsan eliaçık hocayı eleştiriyordu niye afrikalı zencilere yardım etmiyorsun diye senin bu kadar gelirin varsa yüzde 10'unu afrikalılara göndersen yüzlerce insanı açlıktan kurtarırdın hani peygamberimizin komşusu aç iken tok yatan bizden değildir sözü bu uçtumu televizyonlarda hadis sünnet deyip duruyorsun sünnet dedikçe aklıma penisin kesilmesi geliyor başka sünnet varda benmi bilmiyorum.

  asla - ibrahimbaytak

  MÜRİTLERİ ASLA İNANMAZ. Yaptıysa bile Allah katında dinimiz, dinayetimiz için hayırlı bir iş için yapmıştır derler.