Cübbeli Ahmet Hoca'dan Yeni Şafak'a sert tepki

Cübbeli Ahmet Hoca'dan Yeni Şafak'a sert tepki
Cübbeli Ahmet Hoca'dan Yeni Şafak'a sert tepki
İsmailağa Cemaati önderi Mahmut Ustaosmanoğlu'nun iptal edilen Çeçenistan ziyaretiyle ilgili Yeni Şafak'ta çıkan habere Cübbeli Ahmet Hoca'dan tepki geldi.

“Cübbeli Ahmet Hoca” adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü , İsmailağa Cemaati önderi Mahmut Ustaosmanoğlu’nun Çeçenistan'da açılacak olan külliyeyi ziyareti hakkında Yeni Şafak gazetesinde çıkan bir haberle ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Ünlü, Çeçenistan ziyaretinin üst düzey devlet görevlilerinden gelen rica üzerine iptal edildiğini söyleyerek gazetede çıkan haberin iftira olduğunu iddia etti.

Açıklamada süreç şöyle anlatıldı:

Çeçenistan Cumhurbaşkanı, Efendi Hazretleri'ne heyet göndererek ülkesine davet etti. Efendi Hazretleri de 'gelirim' diye söz verdi. Yer ayarlamak ve ortamı görmek için bir heyet gidip gelmiş. Bunu da Çeçen kanadı haber yapmış. Yeni Şafak tarafından 3 gün özellikle Muhammed Keskin hoca hedef alınarak iftiraya varacak kadar aslı astarı olmayan haberlerle kamuoyu meşgul edildi. Bundan dolayı Efendi Hazretleri'nin ailesi çok rahatsız oldu. Bu iftiraların, çok yanlış anlamalara fırsat vereceği, özellikle Efendi Hazretleri'ne hitaben sanki Hocaefendi yanlış karar alıyormuş, yanıltılıyormuş gibi ithamlar dile getirildi. Camiamız açısından çok zararlı bir yayın oldu, kendilerini kınıyoruz.

İPTAL EDİLDİ
Son duruma gelince, üst düzey yetkililer tarafından arandık. Ricacı oldular, 'Efendi Hazretleri'ne selamımızı arz edin, bazı sakıncalar görüyoruz' dediler. Efendi Hazretleri de gitmek istediği halde devlet otoritesine karşı saygısıyla 'madem öyle istediler, öyle yapalım' diyerek ziyareti iptal etti. Yalan ve iftiralarla insanları töhmet altında bırakmak büyük günah ve haramdır. Allah, fitnelerden muhafaza eylesin. (cihan)