Cübbeli Ahmet Hoca'nın 'uygunsuz görüntüleri', Habertürk'e SATILMAK istendi

Cübbeli Ahmet Hoca'nın 'uygunsuz görüntüleri', Habertürk'e SATILMAK istendi
Cübbeli Ahmet Hoca'nın 'uygunsuz görüntüleri', Habertürk'e SATILMAK istendi
Cübbeli Ahmet Hoca'ya ait olduğu iddia edilen 'belaltı' görüntülerin, bir muhabire satılmak istediği ortaya çıktı.

İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden ‘ Cübbeli Ahmet Hoca’ lakaplı Mahmut Ahmet Ünlü, ocak ayında cemaate seslenerek “Montajlı iftira kasetlerinin” yayınlanabileceğini, şaşırmamalarını, kendisine inanmayanlara ise hakkını helal etmeyeceğini söylemişti.

Cübbeli'nin, yaklaşık 11 ay sonra korktuğu başına geldi.

Habertürk Gazetesi, dün akşam saatlerinde gazeteyi arayan ve kimliğini gizli tutan bir kişinin, elinde Cübbeli Ahmet Hoca’ya ait olduğunu iddia ettiği belgeler olduğunu belirterek, kendisiyle konuşan muhabirden randevu istediğini duyurdu.

Gazete, muhabirle kaset pazarlığı yapmaya kalkan şahısların diyalogunu şöyle duyurdu:

"Telefonda konuşamayacağını söyleyen kişi, yüz yüze bilgi vermek istediğini belirtti. Saat 22.30’da Gaziosmanpaşa Gazi Mahallesi’ne giden muhabirimizin otomobiline iki kişi bindi. Sakallı ve gözlüklü şahıs, hemen yanında getirdiği dizüstü bilgisayarı açarak elinde Cübbeli Ahmet Hoca’nın üç ayrı kadınla çıplak vaziyette çekilen görüntülerinin olduğunu söyledi. Düzgün diksiyonuyla dikkat çeken şahıs, daha sonra “Varan1” şeklinde yazıyla başlayan ve Cübbeli Ahmet Hoca’nın bir kadınla çıplak vaziyette gizli kamerayla çekildiğini söylediği görüntüyü izletti. Ardından söz konusu görüntüleri satmaya kalkıştı. Muhabirimiz, etik olarak hemen teklifi reddetti."