Cübbeli Ahmet: O şarkıları söyleyen de dinleyen de cehennemlik!

Cübbeli Ahmet: O şarkıları söyleyen de dinleyen de cehennemlik!
Cübbeli Ahmet: O şarkıları söyleyen de dinleyen de cehennemlik!
Halk arasında "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen ve 'bakireyle evlenmenin ömrü uzattığını' savunan Ahmet Mahmut Ünlü, Vahdet gazetesinde yazdığı yazısında şairleri, şiirleri, türküleri, şarkıları, müzisyenleri ve müzikseverleri hedef aldı.

RADİKAL -  “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü , Vahdet gazetesinde bugün yayımlanan “Bize şairlik lazım değil” başlıklı yazısında “kahpe felek”, “adaletin nerede?”, “isyanım tanrıya” ifadeleri geçen şiirleri yazan şairin, bu şiiri besteleyen, okuyan şarkıcının ve bu şarkıyı dinleyenlerin de cehennemlik olduğunu iddia etti.

Cübbeli yazısında, “Şiirlerinde ve şarkılarında Allah’a isyan eden, kadere, feleğe küfreden kişiler Berat gecesinde de af olmazlar. Allah hiç kimseye zerre kadar zulmetmez. Kişilerin, toplumların başına gelen şeylerin arkasında mutlaka ilahi adalet vardır” ifadelerini kullandı.

"ŞARKI SÖYLEYENLER VE DİNLEYENLER CEHENNEME GİDECEK"

“Kader, felek, isyan” geçen şiirleri ve şarkıları yazanın, okuyanın, besteleyenin ve dinleyenin cehenneme gideceğini söyleyen Cübbeli yazısında şu ifadeleri kullandı: “Şiirlerinde ve şarkılarında ‘Kahpe felek nerede?’ diyenler, ‘Adaletin nerede?’ diyenler, ‘İsyanım tanrıya’ diyenler maalesef berat gecesi de af olmazlar. Bu şairlerin şarkılarını söyleyenler, bir de bunları efkârlanıp da dinleyenler, cehennemde bir efkârlanacaksın ki sen, hakiki efkârı orada göreceksin. Sigara da yok ki tüttüresin. Her taraf ateş zaten nerde neyi tüttüreceksin. Efkârlanmış! Ne efkarlanıyorsun?!”


  http://www.radikal.com.tr/136603213660327

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - aqgu

  Gel garibanla yer degistir, isyan biter. Var misin?

  Hebeleeeeee... - user386926

  Cennet senin gibilerle doluysa, sonsuza dek cayır cayır yanmak ödüldür bize. Kahpe felek ateşle kazanı da güzelce arınalım, bunların nefesi dönüp dolaşıp bulaşmışsa tenimize. Naynirinay nay niri nay nay. Tey tey tey...

  lüzumsuz adam - efeg27

  Bizim millete böyle din adamı lazım zira memlekete her şey müstehak. Bu adamlarla aynı cennet yada cehennemde olmaktansa arafta kalmayı tercih ederim!

  ya senin yerin?? - mathama

  Sen ki, tuvalet taşıyla Allah ı konuşturan bir insansın, senin yerin neresidir Allah bilir.......

  Başlığınız ve haber tamamen zıt - hypnosis

  C.A.H. demiş "İsyanım Tanrıya" demek günahtır, bu tarz şarkıları/ şiirleri dinlemeyin; siz haber yapıyorsunuz sanki tüm şiirler, şarkılar günahtır gibi algı yaratıyorsunuz.

  Yobazlık bu - hkalmis

  Cübelli cübesini bu yaklaşım aldı ve sürdürüyor. İnsanlar koyun gibi itaatkar olmasını bekliyor. Kendine gelince ömrü uzatmak için Fas'tan bakire getirtiyor, bir garibanın felek veya kadere isyanına cehennem yolu gösteriyor. Hocanın adaleti de bu. Hoca, senin bu anlayışınla, vaat ettiğin cennet bile olsa gelmem.

  Ağzı Olan Konuşuyor - Selimserincan

  Bu boş konuşan adamı kale alıp da dinleyen cemaate şaşıyorum. Ey cemaat: İnsanlardan kimin cennete gidip kimin gitmeyeceği kararını sizin Cübbeli mi veriyor...vay halinize o zaman.