Cübbeli Hoca: 'Eskiden cep telefonu olsa kimse evliya olamazdı'

Cübbeli Hoca: 'Eskiden cep telefonu olsa kimse evliya olamazdı'
Cübbeli Hoca: 'Eskiden cep telefonu olsa kimse evliya olamazdı'
Cübbeli Ahmet Hoca bu sefer akıllı cep telefonlarını hedef aldı. Cübbeli Hoca, her türlü kötülüğün ve ahlaksızlığın 'bu küçücük kutunun' içine sığdığını belirterek, "Cep telefonu eskiden olsa kimse evliya olamazmış eski ümmetten yahu!" dedi.

RADİKAL - Açıklamaları ile sürekli gündeme gelen, tartışma yaratan bazen de gülümseten Cübbeli Ahmet Hoca bu sefer akıllı cep telefonlarına taktı.

Cübbeli Hoca, cep telefonlarından yapılan paylaşımlara kızarak, çektiği fotoğrafları telefonlarından paylaşanlara tepki gösterdi.

Vahdet gazetesinde bugünkü köşesinde cep telefonunu hedef alan Cübbeli Ahmet Hoca şunları yazdı:

"Adamın bir cep telefonu var. Onda da internet bağlı. Dünyanın bütün günahlarını işleme olanağı küçücük kutuda. İstediğinle mesajlaş, istediğinle müstehcen konuş, istediğin kötü siteye gir, istediğin yerde randevulaş, her şey küçücük kutunun içinde.

Cep telefonu eskiden olsa kimse evliya olamazmış eski ümmetten yahu! Bu ne bela yahu! İsteyen için bütün günahların kutusu.

'BENİM GİBİ OLURSAN O AYRI'

Ama benim gibi olursan o ayrı. Ben mesaj atmayı bilmem. Numarayı bulamam, internete giremem. Bilmiyorum. Sadece telefona bakabiliyorum. O kadar. Ama siz maşallah kurt olmuşsunuz! Biraz az bilin! Uğraşmayın şu işlerle.

Yenilik, yenilik, yenilik… Cehenneme girmenin yeni yolları. Bırakın şu yenilikleri.

Her gün yeni bir şey çıkıyor. Herkes birbirinin yediğini, içtiğini görüyor. Bu ne rezillik yahu! Ortaya atıyorlar her şeyi. Böyle bir şey olabilir mi?! Herkesin bir mahremi var. “Ya ben kadın arkadaşıma attım bunu” diyorlar. O kadın kocasına gösteriyor seni. Sen ne anlamaz bir insansın! Şu kadınların ne işi var internette resim atmakla. Kadınlar kocalarına gösteriyor. Veya kadın yokken çocuğu alıp bakıyor. Çocuğunun arkadaşının eline geçiyor. Siz ne meraklısınız yüzünüzü göstermeye. Kimisinin boynu da, kolu da açık. Yazıklar olsun! Bu kadar senedir konuşuyoruz. Koymayın resim ölür müsünüz yahu?! Telefonu değiştiriyorsunuz. Götürüp satıyorsunuz telefonculara. Orada içindekilerin hepsini alıyorlar. “Sen sildim” desen bile alabiliyorlar. Hatıra fotoğrafıymış! Yahu kızını, hanımını çekme! Koyma şuraya! Alırken-satarken telefonun içini çıkarıp seyrediyorlar.

Yapmayın! Milletin ne gözle bakacağı belli değil. Herkesin gözü göz değil. İnsanların senin karını, kızını görmesine ne lüzum var?! Namuslu olun biraz! Namusunuzu arttırın! Kıskanın biraz yahu!"