Cübbeli Hoca: Yılbaşı imandan çıkarır!

Cübbeli Hoca: Yılbaşı imandan çıkarır!
Cübbeli Hoca: Yılbaşı imandan çıkarır!
Tesettür otellerde yaptığı tatiller ve jetskilerle gündeme gelen Cübbeli Ahmet Hocadan bu kez de tartışma yaratacak yılbaşı uyarıları. Noel kutlamalarını ve Yılbaşı eğlencelerini kafirlik sayan Cübbeli Ahmet Hoca ilginç iddialarda bulundu


Tesettür otellerde eşleri ile birlikte yaptığı yaz tatilleri ve yurtdışında bindiği jetskilerle gündem yaratan islami kesimin sivri dilli cemaat lideri 'Cübbeli Ahmet Hoca'dan yaklaşan yılbaşı nedeniyle sert uyarılar yaptı. İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden Cübbeli Ahmet hoca, verdiği vaazda yılbaşının Hristiyan (Noel) geleneği olduğunu savundu. Noel kutlaması yapanları imandan çıkma tehlikesinin beklediğini ileri süren Cübbeli Ahmet Hoca bu yüzden İmam-ı Rabbani'nin son nefesinde imansız gitme tehlikesini yaşadığını da iddia etti.
Yılbaşını kafirlerin merasimlerine benzeten Cübbeli Ahmet Hoca ille de yılbaşı kutlanacaksa 29 Aralık tarihinin Hicri Yılbaşı olduğunu, Müslümanların bu tarihte yılbaşı kutlaması yapabileceklerini tavsiye etti.

"KAFİRLERE BENZEMEYİN HELAK OLURSUNUZ"

Barbaros Hayrettin Paşa İlim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruluşunun 2. yılında düzenlenen konferansa konuşma yapan Cübbeli Ahmet Hoca'nın sözleri şu şekilde;

"Önümüzdeki günlerde Noel tehlikesi var, şecaati var, felaketi var, Hıristiyan yılbaşısını kutlama tehlikesi var. İmandan çıkma tehlikesi var!"diyen Cübbeli Hoca, "İmam-ı Rabbani Hazretlerinin komşusunun Hinduların bayram günlerinde kırmızı pirinçten pişirdikleri safranlı yemeğin aynısını kendi evinde pişirip onların bayram günlerinde kutlama yaptığı için son nefesinde imansız gitme tehlikesi yaşadı" dedi.

29 ARALIK TARİHİNDE KUTLAYIN
Kâfirlerin merasimlerine itibar etmenin facia olduğunu söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca 29 Aralık tarihinin Hicri Yılbaşı olduğunu hatırlatarak Müslümanların kendi yılbaşlarına teveccüh etmeleri gerektiğini ifade etti. (Gazeteport)


  http://www.radikal.com.tr/91398291398278

  YORUMLAR
  (78 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  cübbeli hocamız - sekerx44

  burada birçoğu yorum yazmış hoca deniz motoruyla geziyor hoca denize giriyor.neden girmesin cem uzan ada satın aldı samanlıklarda ferrari sakaladı neden gıkınız cıkmadı zengin züpbeleri altlarında ferrariyle geziniyor neden gıkınız cıkmıyor.ahmet hocamız deniz motoruna binmesi neden bu kadar zorunuza gidiyor.müslümanlar da biner denize girer ama siz yorum yapamazsınız yadırgayamazsınız. ve bu internet sayfasının yöneticisine bir duyuruda bulunuyorum. cübbeli ahmet hoca imamı rabbani hazretlerinin son nefeste imansız gitme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığıyla ilgili bir iddiada bulunmadı.ahmet hoca imamı rabbaninim komşusunun imansız gitme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını söyledi..lütfen herşeyi olduğu gibi yazalım.

  canım müslüman kardeşlerim - sekerx44

  biz müslümanlar en üst teknolojiye ve en üst zihniyete sahibiz hocamız biz müslümanlara elhemdulillah çok güzel bir vaazu nasihat yapmıştır müslümanlar için çok iyi oldu bu vaaz allah biz müslümanları noel illetinden muhafaza eylesin inşallah.. müslüman olmayan ve kendine yakıştıramayanlar da itiraz eder dururlar... ben müslümanım diyenlere sesleniyorum: cübbeli ahmet hoca kuran okumasını biliyor. ve o yüce kitap onun ezberinde ve bir çok hadisde ezberinde ve 12 yaşından belli camilerde vaaz veriyor sen kim oluyorsunda bu hocayı senden aşağı görüyorsun. BEN BURDA İSLAMA CEPE ALANLARA SESLENİYORUM BİZLER SİZİN İNANDIKLARINIZA VE SİZE İNANDIĞINIZI ANLATANLARA SAYGI DUYUYORUZ SİZKLERDE BİZİM İNANCIMIZA SAYGI DUYUN VE BİZE ÖNDERLİK YAPANLARA SAYGI DUYUN. MAHMUT USTA OSMAN OĞLU BUYURUYORKİ EN BASİT İŞ SEPET ÖRMEKTİR USTASI OLMADAN ÖRÜLEMEZ İSLAM Kİ ÇOK İNCE BİR DİNDİR USTASI OLMADAN NASIL ÖĞRENİLSİN.. BIRAKIN MÜSLÜMANLAR KENDİ USTALARINI KENDİELERİ SECSİN..

  Hadi yaaa - ms2005

  Bu adamların haberlerini yapmayın artık.Bu toplumun bunlara ihtiyacı yok.

  Happy Christmas - fantoom

  Türkiye'nin yeni komedyeninin yeni yılını en içten ! dileklerimle kutlarım.Happy Christmas.

  NEDEN BU ADAMLARIN SESİ DUYULUYORDA BİZİM DUYULMUYOR ??? - kiymet@kiymetozgur.com

  Bu tartışmalar ne zamana kadar devam edecek... Biz bu hocalarımı dinleyeceğiz... Hocalar işine baksın... kafaları karıştırıyorlar...

  Hala Bunları mı Tartışacağız? - ahbap

  30 yaşındayım, kendimi bildim bileli Türkiye'de yılbaşı kutlanır, Noel olduğu için değil, hristiyanlıkla ilgisi olduğu için değil, yeni bir yıl geldiği için kutlanır, herkes birbirine hediyeler alır, son bir kaç yıla kadar bunun tartışıldığını hiç hatırlamıyorum. Eğlencenin şekli değiştiyse daha önce de yorumlarda bahsedildiği gibi tüketimin artması nedeniyle, iletişim araçlarının kullanımının artmasıyla bu tip günler daha çok abartılmaya, tüketimin daha da artması için fırsat olarak görülmeye başlandı. Mümkün olsa yılın her gününe bir anlam yüklenip satışlar arttırılmaya çalışılacak. Sonuçta yılbaşı da özel bir gün, kutlanmasının bu kadar abartılmasını anlayamıyorum.

  Hocam eline,beline hakim ol!... - nuribaba

  Hocam bana senin abdestini bozan şeylerin listesini bir çıkarır mısın... Görelim bakalım nelerden hoşlanıyorsun?... Gerçi sizler için abdestin usulünce bozulması önemli değil, nasıl olsa telafisi var değil mi hocam....