'Cübbeli Hoca'dan 'Bakara makara' tepkisi

'Cübbeli Hoca'dan 'Bakara makara' tepkisi
'Cübbeli Hoca'dan 'Bakara makara' tepkisi
Kamuoyunda 'Cübbeli Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, eski AB Bakanı Egemen Bağış'ı ima ederek, "Adam Kur'an'ın Bakara suresine 'makara' dedi. Hâlâ adamla oturanlar, kalkanlar var" diyerek tepkisini dile getirdi.

RADİKAL Ahmet Mahmut Ünlü , eski AB Bakanı Egemen Bağış 'ın söylediği öne sürülen Bakara suresiyle ilgili sözlerine sert tepki gösterdi. Ünlü, “Bakara'ya 'makara' diyen birinin suratına bakabilir miyim? Güleç yüzle suratına bakıp onunla oturabilir miyim acaba?” diye sordu.

Geçen cumartesi günü Bursa vakıf külliyesindeki geleneksel sohbetinde Ahmet Mahmut Ünlü, şunları söyledi: “Adam Kur'an'ın Bakara suresine 'makara' dedi. Hala adamla oturanlar, kalkanlar var. Hala adamla yüzüne gülenler, muhabbet edenler var. Allah beni muhafaza eylesin! 

Bana dünyaları teklif etseler, Bakara'ya 'makara' diyen birinin suratına bakabilir miyim? Güleç yüzle suratına bakıp onunla oturabilir miyim acaba? Ben kadere inanmayan, sahabeyi sevmeyen birini sevebilir miyim? Ben böyle olabiliyorum da sen niye olamıyorsun? Bende Müslümanım sen de Müslümansın ne farkımız var?”
(CİHAN)


  http://www.radikal.com.tr/128992812899284

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu kişi - user550936

  Olayın üstünden 1 yıl geçmiş, bu kişi şimdi gündem etmiş. Ya bu kişiye gündem geç geliyor ya da akpnin de vazgeçtiği adamın arkasından atarak, partide kendine gündem yaratıyor. Bu kişinin İzmit depreminden sonra yaptığı açıklamaları unutmayın bilmem kaç milyon takipçisi ve bu takipçilerin vicdanları.

  Bizim işlerimiz bize, sizin işleriniz size - aykuld1

  yani hoca, iki kişinin kendi özel görüşmelerini- ki bu adamlar senin dinleyeceğini hiç tahmin etmemişlerdir- bu kadar böylesine deşifre etmenin bir alemi yok, yapılacak şey basit, şunu demek gerekiyor: «Bizim işlerimiz bize, sizin işleriniz size. Size selam olsun. Biz kendini bilmezleri istemeyiz»

  MAKARACILARI BİZ DE SEVMEYİZ AMA... - Ali Karatay

  Aynı konuşmada, Şia mezhebinin İslam dışı olduğunu ve Türkiye'deki Caferilerle muhabbet içinde olanların zındıklık yaptıklarını da söylüyor, çünkü onlar Osman'ı Ömer'i sevmiyorlarmış. Bir müridi de çıkıp sormuyor ki, Osman da Ömer de bizim gibi insan değil mi, İslam'ın altı şartından biri mi bunları sevmek, ister bugün, ister 1500 yıl önce yaşamış bazı insanları şu ya da bu nedenle sevmemek neden insanı dinden çıkartsın? Nefret tohumları ekiyor adam, düşünün Irak'ın, Bahreyn'in nüfusu yarı yarıya Sünni ve Şii, onlara önerdiği şey birbirlerinden nefret etmekten ve birbirlerini boğazlamaktan başka bir şey değil. Bu kafanın İŞİD'den farkı ne?

  Ne yapılması gerek? - ahzap

  Hoca efendinin din işlerinden kazandığı para kendini tatmin etmese İslam ve sahabe sevgisi bu kadar olurmuydu?