Çubukçu: Bir mum da sen yak

Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle düzenlenen 'AB Sürecinde Çocuk Hakları' sempozyumuna katılan kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, sokakta çalışan, yaşayan ve suça karışan çocuklara herkesin sahip çıkmasını istedi.

İSTANBUL - Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle düzenlenen 'AB Sürecinde Çocuk Hakları' sempozyumuna katılan kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, sokakta çalışan, yaşayan ve suça karışan çocuklara herkesin sahip çıkmasını istedi. Çubukçu, "Karanlığa küfretmek yerine, herkes bir mum yakmalı. Bu çocukların idari sorumluluğu bize ait olabilir. Ama insani sorumluluğu tüm toplumun" dedi. Çocuk ve kadın haklarının, 'lüks' olarak görüldüğünü belirten Çubukçu, bu konuların sadece baroların, etkili kuruluşların ve entelektüellerin konuştuğu bir alan olmaktan çıkarılması gerektiğini söyledi.
Çubukçu, daha sonra sokakta yaşayan çocukları topluma kazandırmak için Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin yaptırdığı 'İlk Adım İstasyonu'nu hizmete açtı. 10 yataklı merkezde, sosyal hizmet ve çocuk gelişim uzmanı, psikolog 24 saat çift vardiya çalışacak mobilize ekip yer alıyor.


    http://www.radikal.com.tr/7637737637730

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.