Çubukçu susuyor: 'Basın bana cephe aldı'

Protestolardan çekinen Devlet Bakanı Çubukçu, Malatya'ya gitme konusunda karar veremedi. Yurtlara dair haberleri, 'kendisine yönelik sistematik saldırı' olarak değerlendiren Çubukçu, Londra dönüşü soruları yanıtsız bırakmayı tercih etti.

ANKARA - Skandalın üzerinden günler geçmesine rağmen daha bu sabah Malatya'ya gitmeyi planlayan Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun basında yer alan haberleri 'sistematik saldırı' olarak değerlendirdiği belirtildi.
Malatya Çocuk Yuvası'ndaki şiddet görüntülerinin basına yansıdığı sırada İngiltere'de olan Çubukçu önceki gece yurda döndü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile aynı uçakla dönen ve havaalanında konuya ilişkin soruları yanıtsız bırakan Çubukçu dün de açıklama yapmadı.
TBMM'deki Cumhuriyet Bayramı kutmalarına katılan Çubukçu, burada kabine arkadaşları ile sohbet etmeyi tercih etti. Çubukçu'nun, Erdoğan'ın olayla ilgili kendisine sahip çıkmasından dolayı rahat olduğu, basında kendisine yönelik çıkan haberleri de 'sistematik saldırı' olarak değerlendirdiği ifade edildi. Bu arada Çubukçu'nun da Erdoğan'ın "Kızlar ve erkekler aynı yurtta olmaz" açıklamasına destek verdiği ve "Bir tane kız yetiştirme yurdumuzda tüm çalışanlar erkekti. Ben geldikten sonra orada kadın görevliler de istihdam etmeye çalıştım" dediği öğrenildi.


    http://www.radikal.com.tr/7616107616100

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.