Çubukçu'dan ziyaretler

Malatya skandalı nedeniyle eleştirilen Devlet Bakanı Çubukçu dün gazeteci ordusu eşliğinde önce Ümitköy Huzurevi'ne gitti. Çubukçu ardından Gazi ve Sincan yuvalarını ziyaret etti. Bakanın geleceği kurumlara bildirilmişti.

ANKARA - Malatya Çocuk Yetiştirme Yurdu'ndaki dayak skandalının ardından tepkileri üzerine çeken kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, dün kalabalık bir gazeteci topluluğu eşliğinde iki yurt ve bir huzurevini denetleyerek imaj tazeledi. Yurtlara Çubukçu'nun geleceği daha önceden bildirildi.
Başbakan Tayyip Erdoğan geçen pazar günü yaptığı Ulusa Sesleniş programında, Çubukçu'nun dört aylık bakanlığı süresi içerisinde 'haber vermeksizin' yaklaşık 150 çocuk yuvasını dolaştığını ve tespitlerde bulunduğunu söylemişti. Ancak Malatya'da yaşanan skandalın ardından puan kaybeden Çubukçu, çözümü bir gün içinde bir huzurevi ve iki çocuk yurdunu 'denetlemekte' buldu. Çubukçu ilk olarak SHÇEK'e bağlı Ümitköy Huzurevi'ne gitti. Kalabalık bir gazeteci topluluğuyla birlikte incelemeler yapan Çubukçu, daha önceden belirlenen yaşlıların odalarına girdi ve sorunlarını dinledi.
'Şov söz konusu değil
Çubukçu, daha sonra yaptığı açıklamada, ziyaretlerin önceden belirlenmiş programlar olduğunu, Malatya'daki olayla ilgisinin bulunmadığını belirterek, "Kameralar önünde şefkat gösterisi asla söz konusu değildir" dedi.
Çubukçu'nun Sincan ve Gazi çocuk yuvalarını ziyaretine Ankara Valisi Kemal Önal ve SHÇEK Genel Müdürü İsmail Barış da eşlik etti. Vali Önal, Sincan Çocuk Yuvası Müdürü Emin Tamtürk'e Malatya'daki olayları hatırlatarak "Bu yuvada öyle şeyler oluyor mu?" diye sordu. Tamtürk'ten, "Asla" karşılığını alan Önal, "Bir duyarsam..." diyerek müdür Tamtürk'ü uyardı.


    http://www.radikal.com.tr/7619417619410

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.