'Çubukçu'ya anlatmıştık'

Skandalın ardından Malatya'da yaşanan hareketlilik dün de sürdü. TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve AKP Nevşehir Milletvekili Mehmet Elkatmış, CHP Gaziantep Milletvekili Ahmet Yılmaz Kaya ve...

MALATYA - Skandalın ardından Malatya'da yaşanan hareketlilik dün de sürdü. TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve AKP Nevşehir Milletvekili Mehmet Elkatmış, CHP Gaziantep Milletvekili Ahmet Yılmaz Kaya ve AKP Erzurum Milletvekili Mücahit Daloğlu'yla birlikte Malatya'ya gitti. Valiliği ziyaret eden Elkatmış, bir rapor hazırlayacaklarını söyledi. Çocuk yuvalarında yaşanan olumsuzluklarla ilgili zaman zaman duyum aldıklarını belirten Elkatmış şöyle konuştu:
"Bu konuyu araştırmaya geldik. 'Daha önce niye gelmediniz?' diye sorarsanız, bildiğiniz gibi TBMM'de önemli yasalar, yasa değişiklikleri vardı. Oy gerekiyordu. Bugüne kaldı. Zaten biz bu konunun üzerindeydik. Bu konuda çok duyarlıyız. Bu olay meydana gelmeden beş gün önce 20 Ekim'de sayın Bakan Nimet Çubukçu'yu komisyonumuza davet ettik ve bu konuları aktardık. Sonrasında bu olay oldu."
'İnsan hakkı ihlali'
Elkatmış, Belediye'yi ziyaretinde de Malatya'daki olayın Türkiye'yi derinden üzdüğünü belirterek, "Çocuk yuvasında yaşanan olaylar insan hakları ihlalidir" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7616117616110

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.