Çukura değil, mezara indirildi!

Güvenlik önlemi alınmadan yapılan yol ve altyapı çalışmaları bu kez de bir işçinin hayatına mal oldu. Ankara'da bir apartmanın kanalizasyonu için açılan çukurda çalışan işçi, göçük altında kalarak öldü.

ANKARA - Güvenlik önlemi alınmadan yapılan yol ve altyapı çalışmaları bu kez de bir işçinin hayatına mal oldu. Ankara'da bir apartmanın kanalizasyonu için açılan çukurda çalışan işçi, göçük altında kalarak öldü.
Seyranbağları Seyit Gazi Sokak'ta bir apartmanın kanalizasyon sorununun giderilmesi için, apartman yönetimi çalışma başlattı. Kepçeyle kazılan yaklaşık 2 metrelik çukur açıldı. Çukurdaki toprakları temizlemek
üzere 33 yaşındaki Mahmut Belek tutuldu. Belek çalışırken toprak kayması oldu. Vatandaşlar hemen itfaiyeyi arayarak, ellerinde kazma kürek kayan toprağın altındaki Belek'i bulmaya çalıştı. İtfaiyenin gelmesinden sonra, vatandaşların yardımıyla çıkarılan Belek'in öldüğü anlaşıldı. Olay yerine gelen Belek'in eşi Makbule Belek, fenalık geçirdi. Kazadan sorumlu olduğu gerekçesiyle apartman yöneticisi ile çukuru kazan kepçe operatörü ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.