Çukurca Belediye Başkanı görevden alındı

Çukurca Belediye Başkanı görevden alındı
Çukurca Belediye Başkanı görevden alındı
Hakkari'nin Çukurca İlçesi Belediye Başkanı BDP'li Mehmet Kanar, İçişleri Bakanlığı tarafından dün görevden alındı.

HAKKARİ – Çukurca’da 2009 Mart seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen Mehmet Kanar, yaptığı bir konuşmada 'Örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek' suçundan açılan ve Van 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada 6 yıl 8 ay ceza aldı.

Geçen yıl çıkan 3'üncü Yargı paketinden yararlanan Kanar, cezasının Van 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 3 yıl 1.5 aya indirildiğini belirterek, görevden alınmasının yasalara uygun olmadığını söyledi.

İçişleri Bakanlığı'nın Mehmet Kanar, hakkında verdiği görevden alınma yazısı Kanar'a iletilirken, Çukurca belediye meclis üyeleri arasında yarın ilçenin belediye başkanının seçileceği belirtildi.

DHA - Behçet DALMAZ


  http://www.radikal.com.tr/112704811270482

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Baris sureci - Hamit62

  Baris diyoruz demokratiklesme diyoruz ama hala tutuklamalar hemde halkin sectigi kisiler gorevden almalar bu nasil baris sureci insan anlamakta zorluk cekiyor ben yurt disinda yasiyan biri olarak uzaktan hicte umutlu degilim gene bir oyundur diyorum ama umarim yanilirim hemde cok istiyorum yanilmayi umarim yanilirim...

  Görevden alma yetkisi - Umutaydın

  Belediye başkanını görevden tamamen alma yetkisi Danıştay'a aittir. İçişleri Bakanlığı sadece geçici olarak, tedbir mahiyetinde belediye başkanını görevden uzaklaştırabilir. Haberin içeriği ve başlığı hukukun hatalıdır.