Çukurca'da çatışma: 1 şehit

Çukurca'da çatışma: 1 şehit
Çukurca'da çatışma: 1 şehit
Çukurca'da sınıra sıfır noktasında bulunan Karataş karakolunda çatışma: 1 şehit

HAKKARİ - Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu, dün akşam saatlerinde Irak topraklarından Çukurca İlçesi’ne 8 kilometre uzaklıkta bulunan Karataş Jandarma Karakolu’na uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldığını söyledi. Vali Alimoğlu, açılan ateşle 1 askerin ağır yaralandığını ancak kurtarılamayarak şehit olduğunu söyledi.

Kar yağışı ve sisin etkili olduğu bölgede konuşlu bulunan güvenlik güçleri PKK ’lı olduğu değerlendirilen grubun bulunduğu bölgeye yoğun top atışı yaptı. Akşam saatlerinde başlayan top atışları ve silah sesleri bir süre devam etti. Bölgede arama-tarama operasyonu sürdürülüyor. (DHA)


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Irak

  ,

  HAKKARİ

  ,

  şehit

  ,

  Akşam

  ,

  jandarma

  ,

  güvenlik

  ,

  kar

  ,

  silah

  http://www.radikal.com.tr/111586311158636

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İNTİHAR - mohikan123

  bu eyleme bir anlam vermek mümkün değil ülkede olumlu barış rüzgarların estiği bir ortamda pkk gerillalarına kış ayında bu eylemi yaptırmak intihardan başka birşey olamaz.eylemde başarılı olsalar dahil ülkedeki olumlu havayı değiştirmek kimin işine gelir anlamıyorum.ya birileri bu insanları bile bile ölüme gönderiyor yada oluşan bu ılımlı rüzgardan birileri rahatsız oldu ve rüzgarı tersine döndürmeye çalışıyor.bu ülkedeki garibanların çoçuklarına ölümü reva gören insanlara lanet olsun.

  efsun... - ali_firatt

  Eğer ki bir iki gün önce Lice'de öldürülen 10 pkk gerillasına tüm Türkiye Halkları olarak üzülüp, tepki gösterebilseydik belki de şuan bu asker kardeşimiz yaşıyor olacaktı! tek yanlı barış iradesi,barışı değil savaşı körükleri...

  DOGRU bu ulkede KURD sorunu yok seskes sorunu var - HDI

  bu ulkede kurd sorunu niye olsun? kurdlerin yasadi yerin adi belli yeri belli ve kurd olarak var olmaya ugrasan kurdler var. kurdlukten yan cizip vazgecmeye cabalayan kurdler de var. bu kadar baski tacizi yiyen her ulusta gorulebilecek klasik durumlar. bu bir sorun mu? hayir. sorun "SESKES" mahlasli katilimcinin ozetledigi dusunme bicimine denebilir mi? evet bana gire sorunun tam gobegi de o yaklasimda gizli. kurdler bir ulus, bunu kabul etmeyebilirsiniz velakin bu gercegi degistirmez. her ulus gibi cok farkli gorusleri , odaklaei var. bu isin uygar bicimde cozuklmesi bu odaklarin optimum bir noktada tatmin olmasina bagli. aksi halde "benim direktiflerime uyun BARIS olsun" demekle nerde barsi saglanmis? ruyanizda ....

  Silah bırakılmayacak - PAN-ZEHİR

  Bu haberleri malesef daha çok duyacağız ve bir çoğumuz da görüşmeler esansında bu tarz provakasyonlar olabilir diye yutkunacak. Sonuç ne olacak biliyor musunuz ; kocaman bir hüsran. ABD'nin olduğu yerde huzur olmaz.Ve şimdiye kadar her ülkenin masasına konsumatrislik yapan bir örgüt silah falan bırakmaz.

  ne denirki buna - açık_adam

  genç bir insanımız daha gitti... ayaz kesmiyor bedeninini artık, üşümüyor. can, umutları olan can, geleceğe hayalleriyle bakıyordu siperde, ışık geldi karşıdan, vurdu.. barış diye yalandan zırvalayan ellerin tetiklediği ışık aldı götürdü...

  lider - seskes

  öcalanın kürtler üzerinde sözu gecebılır fakat pkk ya sözunu gecırecegını sanmıyorum.bdp nin ise ne kurtler uzerınde ne de pkk uzerınde bır etkısı var.aslında en basından barı söylenen "bu ulkede kurt sorunu yoktur" söylemı en uygun söylemdır.bu ulke de gercektende kurt sorunu yok pkk sorunu var.ama bunu kurt halkına, bdp nın pkk dan aldıgı gaz etkısıyle halkı galyana getırdıgını kımseye anlatamazsın.