Çukurca'da mayın tuzağı: İki şehit

PKK'lı teröristlerin Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde yola döşediği mayını uzaktan kumandayla patlatması sonucu iki asker şehit oldu, altı asker yaralandı.

HAKKÂRİ - PKK'lı teröristlerin Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde yola döşediği mayını uzaktan kumandayla patlatması sonucu iki asker şehit oldu, altı asker yaralandı. Yaralı askerler, helikopterle Hakkâri Askeri Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Patlamanın ardından Çukurca'da operasyon başlatıldı.
Saldırıda şehit olan erler Serdar Şimşek ve Sefa Aslan için Hakkâri Dağ ve Komando Tugayı'nda tören düzenlendi. Daha sonra Sefa Arslan'ın cenazesi memleketi Yozgat'ın Yerköy ilçesine gönderildi. Haber Arslan ailesini ikinci kez yıktı. Arslan'ın amcasının oğlu Hayrettin Arslan'ın da 12 Ekim 1988 tarihinde Ağrı'da şehit olduğu öğrenildi. Acı haberin duyulmasıyla birlikte, Arslan ailesinin evi taziye ziyaretine gelenlerle doldu. Arslan'ın cenazesi bugün toprağa verilecek.
Serdar Şimşek'in şehit olduğu haberi Sivas'ın Zara ilçesinde yaşayan ailesini perişan etti. Şimşek'in yakınları, köylüleri ve komşuları ilçe merkezinde bulunan cemevinde bir araya gelerek ağıt yaktı. Şehidin dedesi 65 yaşındaki Şahin Şimşek "Torunumla bir ay önce görüşmüştük. Yerinden memnun olduğunu söylemişti. Böyle olacağını hiç bilemedik" dedi. Şimşek bugün toprağa verilecek.
Eskişehir'de protesto
Şırnak'ta önceki gün PKK'lılarla girdiği çatışmada şehit olan 20 yaşındaki Murat Tuzsuz dün memleketi Eskişehir'de toprağa verildi. Cenaze törenine katılan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 'bozkurt' işareti yapan bir grup tarafından yuhalandı. Grup hükümet aleyhine slogan da attı. (dha, aa)