Cumadan sonra soğuk

Hava sıcaklıkları cuma gününe kadar mevsim normallerinde seyredecek, yurdun büyük bölümü yağmurlu havanın etkisi altında kalacak.

İSTANBUL - Hava sıcaklıkları cuma gününe kadar mevsim normallerinde seyredecek, yurdun büyük bölümü yağmurlu havanın etkisi altında kalacak. Cumadan itibaren kuzey bölgelerinden başlayarak hava sıcaklıkları hissedilir derecede azalacak ve soğuk hava etkisini gösterecek.
Bugün Marmara'nın tamamı, iç ve kıyı Ege, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz az bulutlu ve açık bir gün geçirecek. İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeyinde karla karışık yağmur bekleniyor.
Salı günü, Marmara ve Karadeniz bölgelerinde yağmur, Doğu Anadolu bölgesinde ise karla karışık yağmur görülecek. Trakya ve İç Anadolu parçalı bulutlu, güney sahilleri açık bir gün geçirecek.
Çarşamba günü İç Anadolu, Marmara ve Ege bölgesi parçalı bulutlu, güney sahilleri güneşli, Doğu Anadolu ise yağmurlu olacak. Perşembe günü Doğu Karadeniz'in doğusu, cuma günü ise Marmara' nın doğusu, iç Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi ve Karadeniz yağışlı olurken, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun kuzeyinde karla karışık yağmur bekleniyor.