'Cumartesi Anneleri'nden Ahmet Şık'a destek

'Cumartesi Anneleri'nden Ahmet Şık'a destek
'Cumartesi Anneleri'nden Ahmet Şık'a destek

Ahmet Şık ve Metin Göktepe.

Gözaltında kaybolan yakınlarına için her Cumartesi eylem yapan 'Cumartesi Anneleri', bu kez 'Ergenekon' soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteci Ahmet Şık için eylem yaptı.

İSTANBUL - Kaybolan yakınları için her hafta Galatasay Meydanı’nda eylem yapan “Cumartesi Anneleri” bu kez “ Ergenekon ” soruşturmasında tutuklanan gazeteci Ahmet Şık için buluştu. “Cumartesi Anneleri”nin eylemine Ahmet Şık'ın kardeşi Bülent Şık da katıldı.

Eylemde, işkence sonucu öldürülen gazeteci Metin Göktepe'nin annesi "Ahmet benim ikinci oğlum, onu da Metin gibi kaybetmek istemiyorum" dedi. Gazeteci Ahmet Şık'ın yıllar boyunca Cumartesi Anneleri’nin haberlerini yaptığını ve haklarını savunduğunu vurgulayan anneler, Şık'ın arkasında olduklarını yineledi. (Ntvmsnbc)


  http://www.radikal.com.tr/104270010427008

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AĞLAMANINDA SUYUNU ÇIKARDILA - SELÇUKÇELİK

  HAKKATEN ÖLEYA BAKIYORUZ HER AKSAM Bİ SİYASETÇİ Bİ YERLERDE BOYUNA AĞLIYO AMMADA HASSASLARMIŞ SABAHLARI GÖSTERİLEN KADIN PROGRAMLARINDA BİLE BU KADAR AĞLAMIYOLAR::)))

  DARBE VURULAN DARBE DAVASI - SELÇUKÇELİK

  bugüne kadar gelinen süreçte ergenekon davasını çok yanlış yönettiler tamda umutlenamısken özellikle ahmet şık ve nedim şener gibi taraflarının ne olduğu belli olan yazarlar ın içeri alınması davaya tamamen darbe vurmuştur ergenekon davasını her süreçte algısızlaştrmaya çalışan kendilerine sol diyen statükocuların elini dilkini güçlendrmiştr AMA HİÇBİRZAMN AHMET ŞIK VE NEDİM ŞENER VELİ KÜÇÜK TUNCAY ÖZKANLA VB. BİR TUTULMAZ

  ergenekon kirliligi - LALA

  akp ergenekonu gercektende cezalandirmakmi istiyor yoksa baska hesaplarimi var?? ergenekon dedikleri cumartesi annelerinin cocuklarini kaybedenlerdir. ama görüyoruzki akp bunlari bir sekilde sol ile birlestirip o kirliligi baska sekillendirmeye calisiyor. bunlarin hepsi ergenekoncu demeye getiriyor ama cok komik o dedikleriniz bu insanlarin cocuklarini öldürdü ve sizde yine bunlarimi sorumlu tutuyorsunuz. birlikte kendi cocuklarinimi öldürdüler yani??? bu oyuna kimse gelmez ergenekonu kürtlere yamayamadilar bu kez sola yamamaya calisiyorlar!!!

  Uy! Ben Ölim Lo... - Sindirmella

  Kulaklarimda cinladi Metin´in fotograf karesini görünce annesinin "uyyy ben ölim looo" cigliklari. Vurmayin zalimler vurmayin, bizim genclerimiz gazeteci, onlari bizden almayin ne olur!! Cumartesi Annelerinin her eylemini gönülden destekliyorum.

  Neden? - Yildizdagli

  Ahmet ve Nedim kardeslerim Ergenekon ve Hrant kitaplari yaptinizda ne oldu kime yarandiniz.En büyük hrant,cilara bile yaranamadiniz.Onun yerine birkac tane hükümet yanlisi kitap haber yapsaydiniz hergün TV,lerde olur hatta program bile kapardiniz.Birkac sert yaziyla digerbir yakininiza da bir program kapabilirdiniz.Ne kaybederdiniz?Sadece üniversitelerde birkac yumurta yerdiniz.Olsundu gelecek paraya degmezmiydi.(sizleri cok seviyorum)

  Bunlar da Dengesiz"miş"(!) - delapena

  Demek ki T.Erdoğan'ın "Ne iş yaptıklarını bilmediği" ama makamında ağırladığı Cumartesi anneleri de dengesizmiş(!)

  ergenekoncular - besyuzbininciradikal

  Cumartesi annelerini de bir sonraki dalgada içeri almasınlar?