Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den yolsuzluk açıklaması

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den yolsuzluk açıklaması
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den yolsuzluk açıklaması
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, son günlerde gündemi meşgul eden yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili olarak: 'Bir yolsuzluk varsa üzeri kapanmaz' dedi.

Cumhurbaşkanı Gül ayrıca Başbakan ile görüştüğünü kendi düşüncelerini aktardığını ve Erdoğan'ın Pakistan dönüşü gerekli açıklamayı yapacağını ifade etti.
Hürriyet'ten Deniz Zeyrek'in haberine göre, Gül bütün soruları toplayıp ardından şu mesajları verdi:

“Tek tek nokta nokta sorulara yanıt vermek yerine ilkesel bir cevap vereceğim.

"YOLSUZLUK VARSA ÜSTÜ KAPATILMAZ" 

Türkiye ’de son 10 yılda köklü reformlar yapıldı. Hukuk alanında siyaset alanında. Bu reformlar doğrultusunda şeffaflaşma yaşandı. Bunların yaşandığı bir ülkede yolsuzluk yanlış varsa üstü kapanmaz. Bunu bilin. Burası 15 yıl önceki Türkiye değil artık. Herkesin rahat olması gerekir.

İddia edilen yolsuzluk konusu artık mahkemeye taşındı. Yargı Türkiye’de hem bağımsız hem tarafsızdır. Demokratik hukuk devletinde böyledir. Mahkeme titiz bir şekilde dosyayı inceleyecek. Ardından tartışma ve iddialarla ilgili bir karar verecek. İşin aslını ortaya çıkaracak. Bunu herkesin beklemesi lazım. Mahkeme bunu en doğru şekilde çıkaracaktır. Hepimiz adına millet adına doğruyu söyleyecektir."

Demokratik hukuk devletinde çalışanların hepsinin bireysel farklılıkları düşünceleri olabilir. Farklı akımlara bağlı olabilirler. Ancak devlet ve kamu söz konusu olduğunda başka hiçbir dayanışma ve ilişki olamaz. Bu temel ilkedir.

Cumhurbaşkanı soruşturmalardaki usulsüz işlemlerin geçmişte de yapıldığı anımsatılınca sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dün de bu tür şeyler oluyordu. Ben bu tip yanlışlıklara başından beri dikkat çektim. Türkiye AB ile müzakere yapan, reform adımları atan bir ülke. Bu reformların uygulanması gerekir.” 

Savcı Zekeriya Öz: "Foseptik çukurunda gezenlerin yalanlarını yazıyorlar...
 
Muammer Güler, Çankaya'da Gül'le el sıkıştı

Yalçın Akdoğan: 'O cemaat orduya kumpas kurdu'


YENİ KABİNE SİNYALİ 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yolsuzluk operasyonuna isimleri karışan bakanların görevden alınıp alınmayacağının sorulması üzerine de şu yanıtı verdi:

“Bakanlarla ilgili Sayın Başbakan ile uzun uzun konuştuk. Kendisinin de bu konuda düşünceleri var. Hazırlık ve değerlendirme yapıyor. Ben de düşünceleri kendisine aktardım. Gelince görüşeceğiz. Sorunuzun cevabını o görüşmeden sonra duyacaksınız.”

Cumhurbaşkanı ilkesel dediği açıklamaların ardından, “Bu süreç şeffaf bir şekilde olur. Meseleye ilkeli bakılırsa memleketin yararına olur. Yanıtlarsam polemiğe girmiş olurum” diyerek diğer soruları yanıtsız bıraktı.


Rıza Sarraf'tan AK Parti'ye anket parası iddiası

Ayakkabı kutusu direğe çıktı, polis süpürgeyle dürttü!


  http://www.radikal.com.tr/1167809116780913

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  umutsuzluk - dereneren

  Bu yazdan beri yasanan olaylardaki ete sute dokunmayan tutumunuz hukumetin basina buyruk tutumuna eklenince, bu ulkenin hala dusunen, okuyan vatandaslarini derin bir umutsuzluga sevkediyor. Guzelim ulkemiz mafyanin eline dusmus; yargi, polis bagimsizligini yitirmis, bir takim hesaplara alet olmus; bu noktada devletin en tepesinden akli selim bir aciklama bekliyoruz ve siz yargi bagimsiz diyorsunuz. Gulelim aglayalim mi bilmiyoruz...

  Şok - HalilEksi

  Aa Cumhurbaşkanı yaşıyor muydu ?

  şimdiye kadar - berfukenan

  yolsuzluk,katliam ,siyasi cinayetler vs vs hangi olayda farklı şeyler duydukki.hep aynı şeyleri söylüyorlar.ama daha tam adaletle ssonuçlanan bir vaka göremedim.o yüzdennde 40 yıldır ancak 1 arpa boyu ilerlenebilmiştir.1945 te yerlebir olan avrupa ya bak birde bize.avrupaya gidenler bilir,çoook fark var yaşamımızda,demokraside.çooook fark var çoook.bu kafaylada,kapanmaz fark kalır.yüzleşmek gerek herşeyle.yüzz leşş mekk.

  İlk görüş - BENCE DE

  Gece yarısı operasyondan sonra, ne yapacaksınız? kılıf aramaktan vazgeçin, kimseyi enayi yerine koymayın, laf ebeliğini hiç yapmayın! unutmayın kefenin cebi yok. Hakkımı sizlere helal etmiyorum. İnanın bana size de kalmaz.Öyle bir şey yapınız ki, o koltuktan indiğiniz zaman sokakta gezecek yüzünüz olsun.. Hiç bir sır toprağa gitmez.

  Herkes Düşman. - bipedfive

  Solcular düşman, ulusalcılar düşman. Aleviler düşman. Medya düşman. Tüsiad düşman. Cemaat düşman. Bu kadar cepheye karşı ne kadar karşı duarabilecek Hükümet merak ediyorum. Bir avuç yandaşla yürümez bu işler.

  Biz neyi tartışıyoruz? - yasinvur

  Bundan 2-3 hafta önce ilk cemaat fişlemeleri çıktığında,gaziantep milletvelil Şamil Tayyar ,yargı ve Emniyeti Cemaate verdiklerini söylemişti.Daha ne konuşuyoruz.Sözün bittiği nokta burasıdır.

  temizlik - Er960

  kuru temizleme işlemi başladı:)