Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2030 yılına kadar yol haritamızı belirledik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2030 yılına kadar yol haritamızı belirledik
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2030 yılına kadar yol haritamızı belirledik
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21. Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin küresel iklim değişikliğiyle mücadele yol haritasını belirlediğini söyledi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris'te düzenlenen 21. Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi'ne (COP21) katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada küresel ısınma sorununa dikkat çekerek, “Küresel iklim değişikliği ile mücadelede 2030 yılına kadar yol haritamızı belirledik” dedi.

Erdoğan Paris anlaşmasına vurgu yaparak, “Adil etkin ve kapsayıcı bir anlaşmanın altına imzamızı atmalıyız” dedi.

Sözleşmenin önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, asıl sorumluluğu gelişmiş ülkelerin alması gerektiğini kaydederek,  “Sözleşmenin ortak fakat farklılaştırılmış sorumluluklar ilkesinin devam ettirilmesi gerekiyor. Paris anlaşmasında azaltım ve uyum konuları eşit düzeyde ele alınmalıdır” ifadelerini kullandı.

(DHA)


  http://www.radikal.com.tr/148334114833411

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yok ediyorsunuz - user383887

  Yol haritanız var mı bilmem ama, yaptıklarına bakınca, İSTANBUL hava alanı için su kaynaklarını, HES yapmak için dereleri kurutuyorsunuz. TERMİK ve NÜKLEER SANTRAL yapmak için ve İMARA açarak ormanları ve tarım arazilerini YOK EDİYORSUNUZ.