Cumhurbaşkanı Erdoğan ihrama girdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ihrama girdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ihrama girdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Suudi Arabistan'da umre yaptı. Erdoğan, Cidde Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı'ndaki Kraliyet Misafirhanesi'nde ihrama girdi. Ardından Mekke'de Mescid-i Haram'a giren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, Kabe'de umre tavafını yaptı.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Cidde Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı'ndaki Kraliyet Misafirhanesi'nde ihrama girerek karayoluyla Mekke'ye geldi.

Suudi güvenlik güçlerinin oluşturduğu daire içerisinde gece yarısı Mescid-i Haram'a giren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, Kabe'de önce umre tavafını yaptı.

Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra Merve ve Safa tepeleri arasında umre sayını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra umresini tamamlayarak, Suudi Arabistan Kraliyet Konukevi'ne geçti.

Kabe'de umre yapan Türk vatandaşlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine selam verenlere de el sallayarak karşılık verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da umre yaptı.

Erdoğan ve beraberindekilerin bugün Medine'ye gitmesi, Medine-i Münevvere'de Hazreti Muhammed'in kabrinin bulunduğu Mescidi Nebevi'yi ziyaret etmesi planlanıyor.


  http://www.radikal.com.tr/130378113037814

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Umrede şeytan taşlanıyorsa .... - Otuken

  Be bileyim öyle aklıma geliverdi işte! Şeytan nefret söylemi yapmaz mı? İnsanları birbirine kırdırmaz mı? Fesat tohumları ekmez mi? Tahakküm etmez mi? Tahakküm edemediği zaman takiyye yapmaz mı? En yakın müttefikini sırtından hançerlemez mi? Mesela dedik işte!

  hep ayni - kocero 21

  ne yazikki bu milet hep böyle kandiriliyor

  erdoğan ihrama girmiş, - user1008141

  ağlarım halime. ben o kadar günahkar birisiyimki, değil mekkeye gitmek, yüzümü oraya çevirmeye bile utanıyorum. keşke bende masum, günahsız, şefkatli biri olsaydımda bende bu allahın sevgili kullarıyla beraber oraya gidebilseydim *HÜNGÜR* tanrı ele kalp verirken, akil verirken ben nerdeydim acaba *HÜNGÜR*

  tebdil - user383887

  Lütfen TEBDİLİ KIYAFET ile halkın arasına da girin. Padişahlar kılık değiştirip halkın arasına girer, "hali nasıl, ne düşüyor?" diye öğrenirmiş. Sayın cumhurbaşkanı devamlı "ekonomi iyi, halk halinden memnun, BAŞKANLIĞI halkın da çoğunluğu da istiyor" diyor. Kılık değiştirip halkın arasına girsin kendi öğrensin.