Cumhurbaşkanı Erdoğan: Saldırıyı kınıyorum, bu kafayla olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Saldırıyı kınıyorum, bu kafayla olmaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Saldırıyı kınıyorum, bu kafayla olmaz
Sakarya'da toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Ağrı'da yaşanan çatışmaya değinerek, "Çatışma hala devam ediyor. Saldırıyı şiddetle kınıyorum. BU kafayla olmaz" dedi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , burada yaptığı konuşmada Ağrı'da yaşanan çatışmaya değinerek, "Çatışma hala devam ediyor. Saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu kafayla olmaz" dedi.

Sakarya'da toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

'ÇOKLUKTA BİRLİK... İŞTE SİZDE BU VAR'

Sakarya etnik farklılıklar üzerinden siyaset yapmak isteyenlere bunun yanlış olduğunun mesajını veriyor. Çoklukta birlik... İşte sizde bu var. Sizi alkışlıyor, tebrik ediyorum. Sakarya mezhep farklılıkları üzerinden siyaset yapmak isteyenlerde yanlış yolda olduklarının mesajını veriyor. Sakarya çalışmanın, üretmenin, emeğin değerini ortaya koyuyor, tüm Türkiye ’ye mesajını veriyor. Sakarya’nın yeni Türkiye’nin inşasında ülkeye ve tüm coğrafyaya gerekli mesajı vereceğini biliyorum.

Elde ettiğimiz her başarıda Sakarya daima bizim yanımızdaydı. Sakarya her seçimde bize Türkiye ortalamasının üzerinde destek verdi. Gençlik burada, millet burada kardeşlik burada. Bizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Batıda neyse doğuda o, kuzeyde neyse güneyde o olacağız.

'BAŞKANLIK SİSTEMİNE KARŞILARSA...'

78 milyonuyla bir olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız ve Türkiye olacağız. Darbe ve vesayet heveslilerinin üzerine giderken, reformları hayata geçirirken, Gezicilerden paralelcilere kadar her çeşit şer odağı ile mücadele ederken Sakarya hep yanımızdaydı. Bugün birileri başkanlık sistemine karşılarsa, parlamentoya giremeyeceklerini biliyorlar.

Yeni Türkiye yolunda önümüze pek çok engeller çıkaracaklar. Hatırlayın Gezi olaylarını, 17-25 olaylarını, Çağlayan Adliyesi’nde savcımızın şehit edilmesinin ardındaki nedenlerden biri de budur. Allah rahmet eylesin, gelin ruhuna Fatih’a okuyalım.

AĞRI'DAKİ ÇATIŞMA

Bugün Ağrı Diyadin'de askerlerimizi hedef alan saldırıda ülkemizdeki barış ortamını dinamitlemeyi, çözüm sürecini baltalamayı amaçlayan bölücü terör örgütü aziz milletimizin güvenliğini sağlamak için fedakarca görev yapan güvenlik güçlerimize bir saldırıda bulundu. Bu saldırıyı huzurunuzda şiddetle kınıyorum. Çatışmalar devam ediyor. 25 terörist güvenlik güçlerimize karşı çatışmanın içinde.


  http://www.radikal.com.tr/133372613337264

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  "Tarafsiz" bir Cumhurbaskani istiyoruz!!! - user617883

  Sanirim birilerinin Erdogan Bey'e Cumhurbaskanligi gorevlerini hatirlatmasi gerekiyor. Madem ki siyaset yapmayi taraf tutmayi cok seviyor neden kalkti Cumhurbaskani oldu anlamis degilim. Cumhurbaskani, halki kiskirtan degil, huzuru saglayan kisi olmali!!!

  Kim Yaptı ? - user1065767

  Dün pkk nin Almanya'dan özür dileyerek terör örgütü damgasından kurtulma çabalarına rağmen yeni bir çatışma ortamı yaratma iddiası ne derece tutarlı? Sorgulanmalı..

  VAY BE - user970805

  gerçekten vay be, çünkü sayın erdoğan anladıki HDP nin barajı geçmesini önleyemeyeceğini, genelkurmay başkanına talimatla hemen çatışma çıkarttı ama ne hikmetse pkk ya yakın yayın organları hemen yalanladılar,haberleri bile yokmuş,işin asıl tuhaf tarafı daha dün cemil bayık açıklama yaptı '' biz artık türk devletiyle savaşmayacaz diye '' ama bugün çatışma haberleri çıkıyor...sayın erdoğan artık maymun gözünü açtı,ne batısı ne doğusu inanmıyor böyle zırvalara ve biliyoruz ki amacın kaso ortamı yaratmak ve batının gözünde HDP yi örgüt yandaşı götermek ve seçimde alacakları oyları azaltmak, bunu her seçim öncesi yaptınız...çünkü elinizdeki tek dayanak o,bakın örgüt gene savaş başlattı, eğer batılı insanımız bu saatten sonra size inanacaksa yazıklar olsun...

  KUVVETLİ KUŞKULAR - m.rozbilen

  Bu işte bir iş var ama anlayamadık hala. Bir taraftan Cemil Bayık açıklama yapıp Türkiye ile savaşa son diyor, bir taraftan Ağrıda saldırı var bahanesi ile çatışma devam ediyor deniliyor. Bunun bir tezgah olmasından endişe ediyorum. Zira sayın C.Başkanı başta olmak üzere eski ve yeni hükümet üyeleri ile Genelkurmay Başkanı peş peşe açıklama yapıyorlar. Neyin nesi anlayamadık. Bu, PKK üzerinden HDP'ye tuzak olmasın? Başta Bingöl olayı olmak üzere son günlerdeki birçok operasyon ve olayda sanki gizli bir elin parmağı var. Yanılmayı çok isterdim.