Cumhurbaşkanı Erdoğan: Saldırıyı kınıyorum, bu kafayla olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Saldırıyı kınıyorum, bu kafayla olmaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Saldırıyı kınıyorum, bu kafayla olmaz
Sakarya'da toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Ağrı'da yaşanan çatışmaya değinerek, "Çatışma hala devam ediyor. Saldırıyı şiddetle kınıyorum. BU kafayla olmaz" dedi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , burada yaptığı konuşmada Ağrı'da yaşanan çatışmaya değinerek, "Çatışma hala devam ediyor. Saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu kafayla olmaz" dedi.

Sakarya'da toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

'ÇOKLUKTA BİRLİK... İŞTE SİZDE BU VAR'

Sakarya etnik farklılıklar üzerinden siyaset yapmak isteyenlere bunun yanlış olduğunun mesajını veriyor. Çoklukta birlik... İşte sizde bu var. Sizi alkışlıyor, tebrik ediyorum. Sakarya mezhep farklılıkları üzerinden siyaset yapmak isteyenlerde yanlış yolda olduklarının mesajını veriyor. Sakarya çalışmanın, üretmenin, emeğin değerini ortaya koyuyor, tüm Türkiye ’ye mesajını veriyor. Sakarya’nın yeni Türkiye’nin inşasında ülkeye ve tüm coğrafyaya gerekli mesajı vereceğini biliyorum.

Elde ettiğimiz her başarıda Sakarya daima bizim yanımızdaydı. Sakarya her seçimde bize Türkiye ortalamasının üzerinde destek verdi. Gençlik burada, millet burada kardeşlik burada. Bizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Batıda neyse doğuda o, kuzeyde neyse güneyde o olacağız.

'BAŞKANLIK SİSTEMİNE KARŞILARSA...'

78 milyonuyla bir olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız ve Türkiye olacağız. Darbe ve vesayet heveslilerinin üzerine giderken, reformları hayata geçirirken, Gezicilerden paralelcilere kadar her çeşit şer odağı ile mücadele ederken Sakarya hep yanımızdaydı. Bugün birileri başkanlık sistemine karşılarsa, parlamentoya giremeyeceklerini biliyorlar.

Yeni Türkiye yolunda önümüze pek çok engeller çıkaracaklar. Hatırlayın Gezi olaylarını, 17-25 olaylarını, Çağlayan Adliyesi’nde savcımızın şehit edilmesinin ardındaki nedenlerden biri de budur. Allah rahmet eylesin, gelin ruhuna Fatih’a okuyalım.

AĞRI'DAKİ ÇATIŞMA

Bugün Ağrı Diyadin'de askerlerimizi hedef alan saldırıda ülkemizdeki barış ortamını dinamitlemeyi, çözüm sürecini baltalamayı amaçlayan bölücü terör örgütü aziz milletimizin güvenliğini sağlamak için fedakarca görev yapan güvenlik güçlerimize bir saldırıda bulundu. Bu saldırıyı huzurunuzda şiddetle kınıyorum. Çatışmalar devam ediyor. 25 terörist güvenlik güçlerimize karşı çatışmanın içinde.