Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ikinci Dağlıca açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ikinci Dağlıca açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ikinci Dağlıca açıklaması
Dağlıca'da askeri konvoyun geçişi sırasında yapılan mayınlı saldırıyla ilgili olarak bu sabah saatlerinde bir açıklamada daha yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu tür saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır" dedi.

ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca kesimindeki terör saldırısı ile ilgili olarak ikinci bir açıklama yaptı. Saldırıyı şiddetle kınayan Erdoğan, "milletin birlik ve beraberliğine, kardeşliğine ve geleceğine kast eden bu tür saldırıların hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını" belirtti.

Erdoğan "Bölücü terör örgütünün hain saldırısında şehit olan güvenlik güçlerimizin acısı milletçe yüreğimizi dağlamaktadır. Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklama şöyle:

"Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca kesiminde askerlerimizin şehit düşmelerine ve yaralanmalarına neden olan menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Bölücü terör örgütünün hain saldırısında şehit düşen güvenlik güçlerimizin acısı milletçe yüreğimizi dağlamaktadır.

Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize kasdeden bu tür saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır.

Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikrarını bozmayı amaçlayan bu saldırılar karşısında, aziz milletimizin birlik ve beraberlik içinde kararlı bir duruş sergileyeceğine inanıyorum.

Dağlıca'daki menfur saldırıyı bir kez daha lanetliyor, aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailelerine, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum."

(DHA)

Genelkurmay'dan Dağlıca açıklaması: Şehit ve yaralılar var

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dağlıca saldırısına ilişkin ilk değerlendirme

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Dağlıca tweetleri: Gözyaşından beslenenlere lanet olsun


  http://www.radikal.com.tr/142937514293753

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SAĞ DUYU BİTTİĞİNDE - m.rozbilen

  400 milletvekili olsaydı bütün bunlar olmazdı diyen sayın C.Başkanının, oynanan oyunun baş aktörü olduğunu itiraf etmiştir. Sayın Kılçdaroğlu'nun deyimiyle ülkeyi kan gölüne çevirmiştir. Halkıın bir kesimini diğerine karşı galeyana getirme çabası içindedir. Bu hiç bir vicdana sığmaz. iş o kadar ileri boyutlara vardırıldı ki , artık istese de vazgeçemiyor. Olan da vatan evlatlarına oluyor. Her gün her gün acımasızca, birbirni hiç tanımayan alıp veremediği olmayan kardeşler birbirini öldürüyor. Kim ve ne uğruna? PKK teröristir diyerek kimse mazerete sığınmasın. Terörist dediklerinizle 3 yıldır sürdürülen görüşmelerde kimsenin burnu kanamadiysa oturup düşünmek gerekmez mi? Ne oldu da bu çatışmalı ortama sürüklendik? Kamuyoundaki genel algı bunun Erdoğanın tezgahı olduğu yönündedir. Yani baş müsebbip odur. Evelemenin gevelemenin gereği yoktur. Bir C.Başkanı yönettiği ülkesini sonu olmayan bir maceraya sürüklemeye hakkı olamaz. Çok tehlikeli günler yakın mı dersiniz?

  TAŞIYIN GNL.KURMAYI DİYARBAKIRA... - ARAGORA

  Oturmayın Ankarada..Beklemeyin karakollarda,taburlarda..Çıkın araziye..Seyyar karakollar kurun..Yollarda devriye gezsin binlerce askeri zırhlılar.Gerilla savaşını başlatsın komandolar dağlarda..Her ağacın arkasından türk askeri çıkacak diye korksun pkk.Bunu istiyoruz sizden ey Şanlı Türk Ordusu...

  - user664942

  Yani tüm türkiye ve dünya kendimizi sayîn Cumhur reisinin keyfi savaşmı barışmı ister ona ayarlayacagız. isretimi doktor istedimi enerji uzmanı istedimi din adamı herşeyi sayın cumhur bilir öylemi? kac gemi dolusu para lazım daha?