Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ikinci Dağlıca açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ikinci Dağlıca açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ikinci Dağlıca açıklaması
Dağlıca'da askeri konvoyun geçişi sırasında yapılan mayınlı saldırıyla ilgili olarak bu sabah saatlerinde bir açıklamada daha yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu tür saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır" dedi.

ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca kesimindeki terör saldırısı ile ilgili olarak ikinci bir açıklama yaptı. Saldırıyı şiddetle kınayan Erdoğan, "milletin birlik ve beraberliğine, kardeşliğine ve geleceğine kast eden bu tür saldırıların hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını" belirtti.

Erdoğan "Bölücü terör örgütünün hain saldırısında şehit olan güvenlik güçlerimizin acısı milletçe yüreğimizi dağlamaktadır. Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklama şöyle:

"Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca kesiminde askerlerimizin şehit düşmelerine ve yaralanmalarına neden olan menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Bölücü terör örgütünün hain saldırısında şehit düşen güvenlik güçlerimizin acısı milletçe yüreğimizi dağlamaktadır.

Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize kasdeden bu tür saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır.

Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikrarını bozmayı amaçlayan bu saldırılar karşısında, aziz milletimizin birlik ve beraberlik içinde kararlı bir duruş sergileyeceğine inanıyorum.

Dağlıca'daki menfur saldırıyı bir kez daha lanetliyor, aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailelerine, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum."

(DHA)

Genelkurmay'dan Dağlıca açıklaması: Şehit ve yaralılar var

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dağlıca saldırısına ilişkin ilk değerlendirme

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Dağlıca tweetleri: Gözyaşından beslenenlere lanet olsun