Cumhurbaşkanı Gül, hacca gitti

Cumhurbaşkanı Gül, hacca gitti
Cumhurbaşkanı Gül, hacca gitti
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hac ibadetini yerine getirmek için bu sabah erken saatlerde eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte İstanbul'dan Medine'ye gitti.

İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz'in davetlisi olarak, Hac ibadetini yerine getirmek için bu sabah erken saatlerde beraberinde eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte İstanbul'dan Medine'ye gitti.

Sabah saat 08.30'da hareket eden Cumhurbaşkanı Gül'ün bu yolculuğunun bugün başlayıp Çarşamba günü sona ermesi bekleniyor. Birçok devlet başkanı, her yıl Kral'ın davetlisi olarak hac ibadetini yerine getiriyor.

Hac farizasını yerine getirmek üzere 13-17 Ekim 2013 tarihlerinde Suudi Arabistan'a yapacağı ziyaret ile ilgili olarak Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz'in davetlisi olarak, Hac farizasını yerine getirmek üzere 13-17 Ekim 2013 tarihlerinde Suudi Arabistan'ı ziyaret edeceklerdir. Sayın Cumhurbaşkanımız, ziyaretleri kapsamında üst düzey Suudi yöneticilerle de biraraya gelecekler ve ikili ilişkilerimizin çeşitli veçhelerinin yanısıra, güncel bölgesel ve uluslararası konular hakkında görüş alışverişinde bulunacaklardır."

Cumhurbaşkanlığına ait TC- CBK kuyruk tescilli uçakla Suudi Arabistan'a giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nden Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve diğer ilgililer uğurladı.

DHA - FAİK KAPTAN


  http://www.radikal.com.tr/115547011554705

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  beleş - Al Capone

  Devletin parasiyla haç kabul Edilir mi ?

  KİMSEYİ YARGILAMAM - pispor

  haddim de değil ancak ülke yöneticileri olunca vatandaş olarak demokratik eleştiri hakkımızı da kullanırsak af ola Ben Cumhurbaşkanının bu hac ziyaretine harcayacağı para ile bir garibana bir öğrenciye burs vermesini hacdan daha değerli olacağına inanarak sayın Gülü daha çok sever ve saygı duyardım

  evet... - citizen

  Bundan sonra tam unvanı sözde laik Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanı Hacı Abdullah Gül.... Kimsenin hac ibadetini yerine getirmesinin eleştirilecek bir tarafı olamaz ama bazı makamlarda oturanların da biraz daha bazı konularda hassas olmaları gerekir. Hacca gene git ama hele şu oturduğun koltuktan bir in, ondan sonra git. Sevabı aynı değil mi.

  Haci Abdullah! - 1umut2

  Bundan sonra "Haci Abdullah" olacak yani!

  sayın cumhurbaşkanım, - guvent

  Allah kabul etsin,tutuuğunuz altın,yolunuz bahtınız açık olsun inşallah.