Cumhurbaşkanı Gül, karayolu kapatıp THY ile yarıştı

ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün önceki gün gittiği Karaman’dan Ankara’daki düğüne yetişmesi için karayolu kapatıldı. Ankara-Karaman karayolunda, saatte 200 kilometre hızla giden Cumhurbaşkanı Gül’ün konvoyu nedeniyle, Ankara-Adana, Ankara-Konya ve Konya-Karaman karayolunu kullanan yolcular, saatlerce bekletildi.
Kanal D’nin haberine göre Gül, incelemelerde bulunmak için Karaman’a gitti. Orada programı uzayınca, eski Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen’in oğlunun nikâhına geç kaldı. Düğünde nikâh şahidi olan Gül, yetişmek için son sürat Karaman’dan Ankara’ya yola çıktı. Ancak, Gül’ün nikâha yetişemeyeceği anlaşılınca, Karaman’dan Ankara’ya kadar olan karayolu trafiğe kapatıldı. Gül, trafiğe kapatılan yoldan saatte 200 kilometre hızla Ankara’ya ulaştı.
Karayolunu kullanan yolcular ise, yol kenarında bekleyen benzinlikler ile dinlenme tesislerinde saatlerce bekledi. Yolun neden kapandığını bilmeyen yolcular, Cumhurbaşkanı Gül’ün geçişi için kapandığında ise büyük tepki gösterdi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski bakanlardan Zeki Ergezen’in oğlunun nikâh töreninde şahitlik yaptı. Sheraton Oteli’ndeki düğünde, Aysun-Asım Ergezen çiftinin şahitliğini Gül’ün yanı sıra Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcıları Cemil Çiçek ve Bülent Arınç, AKP Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu ve eski bakanlardan Kamran İnan da yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in kıydığı nikâhtan sonra Gül, evlilik cüzdanını Aysun Ergezen’e verdi. (Radikal)