Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklandı

Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklandı
Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklandı
Batman'ın Sason İlçesi'nde, Eğitim Sen Şube Başkanı ve Sason Lisesi öğretmenlerinden Fırat Erdem, sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından, Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği iddiasıyla çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

RADİKAL - Eğitim Sen Sason Şube Başkanı Fırat Erdem, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sosyal medyada yaptığı paylaşımla hakaret ettiği iddiasıyla çıkarıldığı Sason Sulh Ceza Mahkemesi'nde tutuklandı. Eğitim Sen Batman Şubesi tarafından, tutuklama ile ilgili olarak yapılan yazılı açıklamda, "Eğitim Sen Sason baş temsilcimiz Fırat Erdem, sosyal paylaşım sitesinde yaptığı bir eleştiri yüzünden, Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği gerekçesiyle dün gözaltına alınıp, tutuklanmış, demokrasinin olmazsa olmazı olan düşünce ve ifade özgürlüğü ayaklar altına alınmıştır. Kaldı ki Fırat Erdem arkadaşımızın paylaşımında hiçbir isim kullanmadan ve resim göstermeden yaptığı eleştirinin gerekçe gösterilmesi ve tutuklanması tamamen niyet okumayla yapılmış kasıtlı bir hak gaspıdır" denildi.

Fırat Erdem'in avukatı Tahir İmret de, soruşturmanın 2 ay önce başlatıldığını belirterek, "İki ay önce soruşturma açıldı. Bugün ise Sason Sulh Ceza Mahkemesi tarafından ifadeye çağrıldıktan sonra tutuklandı" dedi.

Arif ARSLAN/BATMAN, (DHA)