Cumhurbaşkanı'nın doğum günü kutlaması programı 'değişti'

Cumhurbaşkanı'nın doğum günü kutlaması programı 'değişti'
Cumhurbaşkanı'nın doğum günü kutlaması programı 'değişti'
Adayıman'ın Gölbaşı Belediyesi'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğum gününü kutlamak için yapacağı etkinliğin adı ve içeriği değiştirildi

RADİKAL - AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, Adıyaman Gölbaşı Belediyesi'nin düzenleyeceği etkinliğe ilişkin bir düzeltme yaptıklarını söyledi.

Zaman gazetesinin haberine göre, AKP'li Gölbaşı Belediyesi'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırladığı doğum programından günler öncesinden şehrin dört bir tarafına asılan afişlerle program içeriği tanıtılmıştı.

İlahi dinletisi, sohbet ve semazen gösterisi yapılacağı duyurulan afişler kamuoyunda tepki çekince ve haberlere konu olunca şehirdeki tüm afişler belediye görevlilerince toplandı.

ESKİ AFİŞLER GİTTİ YENİLERİ GELDİ

Tepki üzerine afişleri kaldıran Adıyaman Belediyesi'nin yaptığı programla ilgili Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, şu açıklamayı yaptı: "Adıyaman Gölbaşı Belediye Başkanlığı'nın Sn. Cumhurbaşkanımızın doğum gününü kutlamak üzere bir STK ile yaptığı organizasyon, birlik ve beraberlik gecesi olarak düzenlenecektir. Doğum günü kutlaması olarak gerçekleşmeyecektir."