Cumhurbaşkanlığı kurumsal internet sayfası, Arapça yayına başladı

Cumhurbaşkanlığı kurumsal internet sayfası, Arapça yayına başladı
Cumhurbaşkanlığı kurumsal internet sayfası, Arapça yayına başladı
Cumhurbaşkanlığı kurumsal internet sayfası, Türkçe ve İngilizce'den sonra, yayın dilleri arasına Arapçayı da dahil etti.

RADİKAL- Üç dilde yayın yapmaya başlayan Cumhurbaşkanlığı sayfasının Arapça yayını ile 350 milyonluk bir kitleye ulaşılması hedefleniyor. Cumhurbaşkanlığı Arapça sayfasının, İngilizce sayfada olduğu gibi, Türkçe içerikle eş zamanlı olarak güncelleneceği kaydedildi. Cumhurbaşkanlığı'nın internet sitesinde konuyla ilgili yer alan bilgide, sayfada ayrıca Arapça konuşan coğrafyaya yönelik özel dosyaların ve yayınların da yer alacağı belirtildi. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı kurumsal internet sayfasının içeriğinin, Arapça dilinde de devam ettirileceği belirtildi.

İSTİKLAL MARŞI ARAPÇA'DA

Cumhurbaşkanlığı kurumsal internet sayfasının en çok talep gören alanlarında olduğu belirtilen ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Beştepe Millet Camii, Başyaverlik ve Atatürk Müze Köşkü bölümlerinin fotoğraflarla 360 derece gezilebildiği Sanal Tur uygulamasının da Arapça olarak yayına girdiği kaydedildi. İstiklal Marşı'nın da internet sayfasının Arapça yayını için yeniden ele alındığı belirtilirken yalnızca Arapça içeriğin paylaşılacağı ve onaylı olma özelliği taşıyan Twitter ve Facebook hesaplarının da etkinleştirildiği bildirildi.

(DHA)