Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın içindeki cami bugün açılıyor

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın içindeki cami bugün açılıyor
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın içindeki cami bugün açılıyor
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın içinde inşaatı tamamlanan cami, bugün saat 12.30'da öğle namazı öncesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından dualarla açılacak.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın içinde inşaatı tamamlanan cami, bugün saat 12.30’da öğle namazı öncesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından dualarla açılacak.

Açılışa Konya programı nedeniyle Başbakan Ahmet Davutoğlu katılamayacak. Saray’dan farklı bir girişi olan caminin oturum alanı 5 bin 177 metrekareyi buluyor. Bodrum, namaz katı ve mahfil katından oluşan caminin, her biri iki şerefeli, yükseklikleri 59.30 metre olan dört minaresi bulunuyor. Halka açık olan ve 3 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği büyüklükteki caminin külliye dahilindeki diğer binalarla uyumlu olmasına özen gösterildi. Cami, Kocatepe ve Ahmet Hamdi Akseki’den sonra  Ankara ’nın en büyük üçüncü camisi olacak. ( Hürriyet )


  http://www.radikal.com.tr/139015613901561

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Marifet cami yaptırmak değil! - by-bucur

  Marifet Kuran da emrolunduğu gibi doğru, dürüst olmaktır! Kul hakkı, yetim hakkı yememektir! Din adamlarına istediklerini yapmaları için baskı yapmamaktır! Dini söylemlerde bulunduktan sonra başkasının inançlarını yuh çektirmemektir!