Cumhurbaşkanlığı seçim tarihi belli oldu

Cumhurbaşkanlığı seçim tarihi belli oldu
Cumhurbaşkanlığı seçim tarihi belli oldu
YSK, iki turlu yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tarihini açıkladı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili çalışma komisyonları oluşturdu. YSK, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunun 10 Ağustos , ikinci turunu ise 24 Ağustos olarak planladı.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlar ilk kez Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullanacak. Yurt dışında 500'den fazla seçmeni olan ülkelerde yaşayan vatandaşlar, Cumhurbaşkanlığı seçimi için 31 Temmuz, 01-02-03 Ağustos tarihlerinde oy kullanacak. Yurt dışı seçmen çalışmasında oy kullanabilecek ülke sayısının 60 civarında olduğu öğrenildi.

YSK, önümüzdeki dönemde 3-4 seçim olabilecekmiş gibi hazırlıklarını yapıyor. Alınan bilgiye göre, YSK seçimde kullanılacak kağıt, paravan gibi ihtiyaçlarını önümüzdeki dönemde 3-4 seçim yapabilecek şekilde tedarik ediyor. (cihan)


  http://www.radikal.com.tr/118007711800771

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  2.tur BOŞUNA - user387760

  2.tur boşuna zahmet olmuş. Sayın Erdoğan tek turda Cumhurbaşkanı seçilir ve daha fazla yüzgöz olmadan iki dönem de o görevi yapar adına tarihe tescilletir. Ama bu koltuk hırsına dönüşmemeli.Kim derse ki ben bulunmaz alternatifsizim ülkeye en büyük kötülüğü yapar. Ülkelerin gelişmesi başarılı olanların uzun süre iktidar olmasında değil, boynuzun kulağı geçeceği cinsten haleflerine görevi terkedebilmesindedir.Fani dünya insan bugün var yarın yok, hastalığı var vs kimseye bağımlı ülke olmaz. Uzun süre iktidara göz diken kalteli halef yetişmesine engel olur, bundan büyük ihanet olmaz bir ülkeye.Sayın Erdoğan Başbakanlığı kendinden daha iyi yapacak birinin yetişmesine katkı sağlamalıdır. Gökçek örneği gibi yapmamalı. İlçe belediye başkanlarında Gökçek'i geçecek birini yetiştirmedi, yazık oldu.