'Cumhuriyet Çalışma Grubu medya sorumlusu'

'Cumhuriyet Çalışma Grubu medya sorumlusu'
'Cumhuriyet Çalışma Grubu medya sorumlusu'

Manisalı ?hukuka aykırı olarak kiyisel veri kaydı? ile de suçlandı. FOTOğRAF: VAHAP SATIR

Prof. Dr. Erol Manisalı’ya suçlama:

İSTANBUL - Prof. Dr. Erol Manisayı iddianamede silahlı terör örgütüne üye olmak, hukuka aykırı olarak kişiler verileri kaydetmek, TBMM’yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, TC Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme gerekçeleriyle şüpheli durumunda...
İddianamede 2003-2004 yılları arasında TSK bünyesinde kurulduğu belirtilen ‘Cumhuriyet Çalışma Grubu’nda uygulanan darbe çalışmalarına iştirak ettiği öne sürülüyor. İddianamede Erol Manisalı’nın örgütün medya örgütlenmesinden sorumlu olduğu öne sürülüyor. Buna delil olarak ise 12 Şubat 2004’te Harbiye Orduevi Lobisi’nde gerçekleşen Manisalı’nın, emekli orgeneral ve Ergenekon sanığı Şener Eruygur ile yaptığı gösteriliyor. Bu görüşmede bazı yerel ve ulusal medya organlarından ‘güvenilir ve yardımcı olabilecek’ isimlerden söz ediliyor.
İddianamede Prof. Dr. Manisalı’yla ilgili Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde Ergenekon silahlı terör örgütü  üyelerince illegal olarak kurulmuş olan Cumhuriyet Çalışma Grubu içerisindeki sivil kanatta faaliyet yürüttüğü ve bu grup içerisinde faaliyet yürüten TSK mensubu şahıslara kendi bilgi ve deneyimlerini aktararak izlemeleri gereken yöntemleri ve bu yöntemlerin hangi şahıslar kullanılarak yürütülmesi gerektiğini aktardığı ve Ulusal Cephe alanında faaliyet yürüttüğü’ iddiaları yer alıyor.