Cumhuriyet Gazetesi önünde 5 gözaltı

Cumhuriyet Gazetesi önünde 5 gözaltı
Cumhuriyet Gazetesi önünde 5 gözaltı
Cumhuriyet gazetesinin önüne ellerinde pankartla gelen 3 kişi ile daha sonra gazetenin sayfalarını yakarak protestoda bulunan 2 kişi gözaltına alındı.

RADİKAL - Bir grup, Cumhuriyet gazetesinin Charlie Hebdo'nun bugünkü sayısının 4 sayfasını yayınlamasına tepki gösterdi.Cumhuriyet gazetesinin Şişli'deki binasının yakınlarına gelen bir grup, "Hüzünlenme Ya Resullah, Bu Ümmet Seninle" yazılı pankart taşıdı, tekbir ve kelime-i şahadet getirdi. Grup, "Cumhuriyet gazetesi hesap verecek", "Burası Türkiye , Fransa değil" şeklinde slogan atarken, bazı grup üyeleri de oturma eylemi yaptı. Gazete önünde gözaltına alınan 3 kişinin serbest bırakıldığını öğrenen grup, eylemini sonlandırdı.

Bu arada, Cumhuriyet gazetesinin bulunduğu İstiklal Sokak'ın tamamı araç ve yaya girişine kapatılırken, sokağın iki girişine de Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı ( TOMA ) konuşlandırıldı.

Öte yandan, sokağın yaya geçişine kapatılmasından önce gazetenin önüne ellerinde pankartla gelen 3 kişi ile daha sonra gazetenin sayfalarını yakarak protestoda bulunan 2 kişi gözaltına alındı. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/127254012725402

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Saygı - user834102

  Sen kendi inancına saygı gösterilmesini beklerken, bir gazeteyi almış eline yakıyorsun. İnsanın aklı almıyor, nasıl bir zihniyet sizdeki..? Kimse senin sevdiğin peygamberi sevmek, senin inandığına inanmak zorunda değilken, dünyayı sarsan ve 12 kişinin canını alan terör saldırısını 'Müslüman (!)' olarak kınamanız gerekirken, yapılan eylemler saldıranların zihniyetinden farksız olduğunuzu gösteriyor. Mahpus olmasa ve elinizde silah olsa aynı katliamı sizde yapardınız gibime geliyor. Yeryüzünde ki tek ibadet "insan sevmek" olmalı, işte o zaman belli inançların esaretinden kurtulup, terörden, katliamdan, tecavüzden ırak olabiliriz.

  tatlı su müslümanları. - user910763

  "bakara makara" denildiğinde nerdeydiniz. ?