Cüneyd Zapsu'nun içinde bulunduğu tekne batıyordu

Başbakanlık eski danışmanı Cüneyd Zapsu'nun da içinde bulunduğu tekne Beykoz Yeniköy sahilinde batma tehlikesi atlattı. Zapsu dâhil 6 kişi kurtarıldı.

İSTANBUL - İstanbul Boğazı’nda Yalıköy açıklarında batma tehlikesi geçiren tekneden, Cüneyd Zapsu’nun da aralarında bulunduğu 6 kişi, Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Genel Müdürlüğü ekiplerince kurtarıldı.
Alınan bilgiye göre, "Su" adlı tekne, Yalıköy sahilinin yaklaşık 20 metre açıklarında kayalığa çarptı. Çarpma sonucu teknenin deniz içerisindeki kısmında yarılma oluştu ve su almaya başladı.
Tekneden yapılan yardım çağrısı üzerine olay yerine Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Genel Müdürlüğünce kurtarma ve itfaiye ekipleri gönderildi. Kıyıda bulunan balıkçı tekneleri de yardıma koştu.
Teknede bulunan Cüneyd Zapsu ile beraberindeki 5 kişi, tahliye edilerek kıyıya çıkarıldı. İçerisinde sadece kaptanı kalan "Su" adlı tekne ise daha sonra kıyıya çekildi. Teknenin, yarısına kadar su aldığı gözlendi.
Yaklaşık 11 metre uzunluğundaki tekne, bir dalgıcın suya dalarak gövdedeki yırtılmayı kısmen onarmasının ardından "çekek" yeri olarak bilinen Rumelikavağı sahiline götürüldü. (aa)