Cüneyt Özdemir'den Sakık'a tepki: Batsın bu siyaset

Cüneyt Özdemir'den Sakık'a tepki: Batsın bu siyaset
Cüneyt Özdemir'den Sakık'a tepki: Batsın bu siyaset
AKP'li Oya Eronat'a söylediği ' acının keyfini süren insan' ifadesi için canlı yayında BDP'li Sırrı Sakık'la tartışan gazeteci Cüneyt Özdemir, Sakık'ın sözlerinin arkasında durmasına 'batsın bu siyaset' diyerek tepki gösterdi.

Diyarbakır’daki PKK saldırısında oğlunu kaybeden AKP ’li Oya Eronat'a Meclis’teki konuşmasında ‘acının keyfini süren insan’ diyen BDP Muş milletvekili Sırrı Sakık, sözlerinin arkasında olduğunu ve Oya Eronat’ın bazı tavırlarıyla bunu hak ettiğini sötyledi.

CNN Türk’te gazeteci Cüneyt Özdemir'in hazırlayıp sunduğu 5N1K programına canlı bağlanan Sakık, söylediği sözleri 10 Kasım'da yaşanan olaya temellendirdi.Sakık, "Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir 10 Kasım törenlerinde yoktu. Kendisine ayrılan yerde tabela var. Oya hanım o kadar kin duygusuyla hareket ediyor ki o tabelayı tekmeliyor. Osman Baydemir'in ismini tekmeliyor. Şimdi insanlar bu kadar duyarlı davranırken siz bir isme tahammül edemeyip tekmeliyorsanız. Kürsülerde birileri çıkıp konuşuyorsa halkın iradesi diyorsak. Siz parmağınızı onların gözünü sokarsanız. Karşılığında da bunu bulursunuz" dedi.

BATSIN BU SİYASET
Sakık’ın bu sözlerine itiraz eden Özdemir, "Nasıl böyle bir şeyi söyleyebilirsiniz. Ben sizin böyle bir şeyi söyleyebileceğinize inanamıyorum. Batsın bu siyaset yahu! Evladını kaybeden bir insana nasıl 'bunun keyfini süren insan' diyebilirsiniz. Aynı şeyi size deseler iyi mi olacak. Siz bunları kabul edebilir misiniz? Kendimi tutamıyorum. Kusura bakmayın. Siz yeni evlat acısı yaşamış birisiniz" diyerek tepkisini sert bir şekilde dile getirdi.

ÖZÜR DİLEMEYİ GURURUNUZA MI YEDİREMİYORSUNUZ?
Sorduğu sorulara Sakık'ın net cevaplar vermemesi üzerine Özdemir son olarak "Siz Oya Eronat'tan özür diliyor musunuz? Özür dilemeyi doğru bulmuyor musunuz ya da gururunuza mı yediremiyorsunuz" diye sordu.

Özür dilemeyen Sakık, şunları söyledi:
"Bu konuda bir kompleksim yok. Yani bütün kusur bendeyse çıkar kamuoyundan ve Oya hanımdan bin kez özür dilerim. Bunun hiç mi günahı yok. Adımların karşılıklı atılması lazım. Acıları ortaklaştırmamız lazım. Karşılıklı adımlarla bu süreci sağlam bir şekilde hayata geçirebiliriz."