Çürük çetesi operasyonunda Sibel Çarmıklı gözaltına alındı

Haber: ELVAN EZBER / Arşivi

İSTANBUL-  Askere gitmek istemeyenlere çürük raporu düzenledikleri ve askeri arazileri pazarladıkları iddiasıyla çökertilen 14 kişilik çeteye iki kişi daha eklendi. Karargâhevleri savcısı Albay Ahmet Ziya Üçok ile beraber fotoğrafları çekilen ve askeri arazinin satılması konusunu görüştükleri öne sürülen son yerel seçimlerde AKP Beşiktaş Belediye Başkan adayı Sibel Çarmıklı ve oğlu Murat Can Çarmıklı gözaltına alındı.
Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, tarafından çökertilen 14 kişilik çete soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. Zanlılardan Karargâhevleri savcısı Albay Ahmet Ziya Üçok’la görüntülenen AKP Beşiktaş Belediye Başkanı adayı Sibel Çarmıklı ve oğlu Murat Can Çarmıklı gözaltına alındı. Anne ve oğul Çarmıklı, askeri arazilerin pazarlanması olayına karıştıkları iddiasıyla suçlanıyorlar.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki binasına götürülen Sibel Çarmıklı ve oğlu Murat Çarmıklı  burada sorgulanmaya başlandı.
24 Eylül günü düzenlenen operasyonda aralarında savcı Ahmet Ziya Üçok’un da bulunduğu dördü kadın 14 kişi gözaltına alınmıştı. Bu kişilerden Erdem K, dışındaki 13’ü Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne sevk edilmişti. Soruşturma kapsamında Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde tutulan Erdem K, Sibel Çarmıklı ve Murat Can Çarmıklı’nın bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.