'Çürük' ünlüler diken üstünde

Askerlik yapmak istemeyenlere rüşvet karşılığı çürük raporu verdiği öne sürülen Kayseri Askeri Hastanesi'nden binbaşı A.Y. ile Gümüşsuyu'nda görev yapan astsubay E.S. tutuklandı.

KAYSERİ - Askerlik yapmak istemeyenlere rüşvet karşılığı çürük raporu verdiği öne sürülen Kayseri Askeri Hastanesi'nden binbaşı A.Y. ile Gümüşsuyu'nda görev yapan astsubay E.S. tutuklandı.
Kayseri-İstanbul-Ankara üçgeninde birçok ünlüye çürük raporu verildiği iddiası üzerine, özel bir televizon kanalının program ekibi, şebekeyle temas kurdu. Televizyon ekibinin rüşvet pazarlığını görüntülemesinin ardından, Ankara GATA Sağlık Komutanlığı'nca, suçüstü operasyonu düzenleyerek, 21 bin dolara çürük raporu hazırlayan zanlılar suçüstü yakalandı. Hakkında soruşturma açılan tabip binbaşı A.Y.'nin uzun süreden bu yana sağlık raporları alarak, izin kullandığı, GATA Sağlık Komutanlığı'ndaki açılan soruşturma ardından yakalanıp, askeri mahkemeye çıkarıldığı ve Gümüşsuyu'nda görevli astsubay E.S.'nin ile tutuklandığı kaydedildi.
Kayseri'de işlem yok
Kayseri Garnizon Komutanlığı'nın Binbaşı A.Y. hakkında Ankara Askeri Savcılığı'nın başlattığı soruşturmadan sonra haberdar olduğu ve hakkında herhangi adli ve idari işlem yapılmadığı belirtildi.


    http://www.radikal.com.tr/7673227673220

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.