Çuvalını kapan selde yağmaya koştu

Çuvalını kapan selde yağmaya koştu
Çuvalını kapan selde yağmaya koştu

Paçalarını sıyırıp dereye, çamura giren yağmacıları polis engellemeye çalıştı. Zehirli varillerin de bulunduğu bölgede vatandaşlar uyarılara aldırmadan dolaştı. FOTOĞRAF: ŞAKİR AYDIN

İSTANBUL - İki günde İstanbul’da 24 can alan sel suları çekildi, ancak yağmacılar durmadı.
Önceki gün sel sularından kimi plazma TV gibi eşyaları götürüyor, kimi bulduğu av tüfeğini ganimet gibi sırtlıyordu. Bu görüntülerden sonra polis harekete geçti ve Küçükçekmece ve Bağcılar ilçelerinde selin etkili olduğu bölgelerde ‘hırsızlık’ olaylarına karıştığı gerekçesiyle 25 kişiyi gözaltına aldı. Bağcılar’da gözaltına alınan 17 kişiden 12’si emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı, beşi ise Bakırköy Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık bu kişileri tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk etti. Nöbetçi mahkemede hâkim karşısına çıkarılan beş kişi, serbest kaldı. Küçükçekmece’de gözaltına alınan sekiz kişiden dördü ise emniyetten bırakıldı. Bir kişi tutuklandı.
Ancak dün sel çekildi, yağma bitmedi. Çamurun içinden çıkan porselen tabaklardan ilaç şişelerine, ev aksesuvarlarından çantalara kadar her türlü eşyanın avcıları yine alanlardaydı. Polis bir yandan arama çalışmalarını kontrol ederken, diğer yandan yağmacılarla boğuştu. Paçalarını sıyırıp çamura girerek eşya toplayanlar zaman zaman copla engellendi. (Radikal)


    ETİKETLER:

    Bağcılar