Dağın zirvesinde nikah kıydılar

Dağın zirvesinde nikah kıydılar
Dağın zirvesinde nikah kıydılar

Çiftlerin nikah şahidi Vali Hakan Yusuf Güner olurken belediye başkanı da nikahı kıydı.

Dinek Dağı'nın 1744 metrelik zirvesinde hayatlarını birleştiren çift bir ilki gerçekleştirdi
ERHAN GÖGEM

KIRIKKALE - Kale Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyesi Muhammed Murat Özçam ile Betül Semiz, 1744 metre yükseklikteki Dinek Dağı’nın zirvesinde kıyılan nikahla hayatlarını birleştirdi.
Kentte yerel bir gazetede muhabirlik yapan Muhammed Murat Özçam ile Betül Semiz, 1744 metre yükseklikteki Dinek Dağı’nda hayatlarını birleştirdi. Nikah organizasyonunu Muhammet Murat Özçam'ın üyesi olduğu Kale Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü gerçekleştirdi. Törene, Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner ve Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu'nun yaın sıra çiftin yakınları ve dağcılar katıldı. Kalabalık, zirveye 1 kilometre mesafedeki Gökkuyu Yaylası'na kadar araçlarla gitti. Burada araçlardan inen davetliler, zirveye yaya olarak tırmandı. Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu'nun kıydığı nikahta, gelinin şahitliğini Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner, damatınkini ise yerel gazetenin sahibi olan Ramazan Çetin yaptı. Havai fişek gösterisinin düzenlendiği gecede, davetliler davul- zurna eşliğinde halay çekip bol bol eğlendi.
Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner, “Kırıkkalemiz'de bir ilki gerçekleştiren gençlerimizi kutluyoruz. Kayseri’nin Erciyes’i varsa Kırıkkale’nin de Dinek Dağı var. Gençlerimizi canı gönülden kutluyor ve ömür boyu mutluluklar diliyorum” dedi.
Kırıkkale Kale Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Metin Altun da “Tüm evlenmek isteyenlerin nikahlarını burada kıymaya hazırız” diye konuştu.(dha)